SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Arama Motorlarında İlk Sayfada Yer Alamama

0
Murat Hiçyılmaz
Murat Hiçyılmaz
Google Sıralama Değişimleri 5 sene önce 679 Görüntülenme

Yayınladığım yazının linkini Google, Bing, Yandex ve Yahoo’da arattım ve hepsinde çıktı, ama sayfa başlığı ile aratınca sadece Yandex’te ilk sayfada yer aldığımı gördüm, diğer arama motorlarında sayfa indexlendiği halde hangi sorun ile karşı karşıyayım ki başlık ile aratınca bu arama motorlarında gözükmüyorum? Teşekkürler..

Arama Motorlarında İlk Sayfada Yer Alamama için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 2 Mart 2015, 07:48

  Merhabalar Murat Bey;

  Arama motorlarında en sık kullanılan arama motoru Google’dır. Bu nedenle Google üzerinde SEO çalışmaları yapmak isteyen siteler daha fazladır. SEO çalışmaları genel anlamda tüm arama motorlarını etkiler. Ancak Google’ın çok sık kullanılması gibi etkenlerden dolayı SEO çalışmalarının yarattığı dalgalanmalar en çok Google’da etki göstermektedir. Dolayısı ile Yandex’te yada diğer arama motorlarında ilk sayfa/sıra da bulunan siteler rekabet nedeniyle Google’ da aynı konumda olmayabilmektedir.

  Bu noktada sitenizin Google kriterlerine göre bir sağlık sorunu olup olmadığını anlamanız için sitenizi Google Webmaster araçlarına kaydetmeniz, orada çıkacak olan hataları analiz etmeniz ve “Google Gibi Getir” aracını kullanmanız bu doğrultu da da Google’ın sitenizi düzgün görüntülediğine emin olmanız gerekir.

  Eğer siteniz ile ilgili herhangi bir sorun yoksa ve sayfanız iki arama motorunda da indexlenmiş fakat Google’ da sıralamada görünmüyor ise; SEO çalışmalarına ağırlık verebilir ve anahtar kelimenizin rekabetine göre doğru oranla yükseliş gösterebilirsiniz.

Cevapla

Arama Motorlarında İlk Sayfada Yer Alamama Sorusunu Cevapla

Arama Motorlarında İlk Sayfada Yer Alamama ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla