Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1349 Görüntülenme

Yayınladığım yazının linkini Google, Bing, Yandex ve Yahoo'da arattım ve hepsinde çıktı, ama sayfa başlığı ile aratınca sadece Yandex'te ilk sayfada yer aldığımı gördüm, diğer arama motorlarında sayfa indexlendiği halde hangi sorun ile karşı karşıyayım ki başlık ile aratınca bu arama motorlarında gözükmüyorum.

 • 1
 • 1
 • Arama Motorlarında İlk Sayfada Yer Alamama için Yanıtlar

   admin
   Admin

   2 Mart 2015, 07:48

   1

   Merhabalar Murat Bey;

   Arama motorlarında en sık kullanılan arama motoru Google'dır. Bu nedenle Google üzerinde SEO çalışmaları yapmak isteyen siteler daha fazladır. SEO çalışmaları genel anlamda tüm arama motorlarını etkiler. Ancak Google'ın çok sık kullanılması gibi etkenlerden dolayı SEO çalışmalarının yarattığı dalgalanmalar en çok Google'da etki göstermektedir. Dolayısı ile Yandex'te yada diğer arama motorlarında ilk sayfa/sıra da bulunan siteler rekabet nedeniyle Google' da aynı konumda olmayabilmektedir.

   Bu noktada sitenizin Google kriterlerine göre bir sağlık sorunu olup olmadığını anlamanız için sitenizi Google Webmaster araçlarına kaydetmeniz, orada çıkacak olan hataları analiz etmeniz ve "Google Gibi Getir" aracını kullanmanız bu doğrultu da da Google'ın sitenizi düzgün görüntülediğine emin olmanız gerekir.

   Eğer siteniz ile ilgili herhangi bir sorun yoksa ve sayfanız iki arama motorunda da indexlenmiş fakat Google' da sıralamada görünmüyor ise; SEO çalışmalarına ağırlık verebilir ve anahtar kelimenizin rekabetine göre doğru oranla yükseliş gösterebilirsiniz.

  Cevapla

  Arama Motorlarında İlk Sayfada Yer Alamama Sorusunu Cevapla