Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 sene önce  |  237 Görüntülenme

Merhaba, wordpressi kurdum seo ssl ayarları yapıldı, analytics bağlandı search console bağlandı. site üzerinde çalışmaya başladım ancak; temanın demo yazı ve sayfalarını bile indexleyen search console bir türlü anasayfayı indexlemiyor. canlı test ediyorum kullanılabilir diyor ama inatla 5. gündür indexlemiyor. robot.Txt düzgün seoda arama görünürlüğü açık noindex yok sitemap var. neyin yanlış olduğunu çözemedim yardım lütfen. 2 günlük temasız domaini indexleyen search console neden bunu indexlemiyor sinirlerim bozuldu

 • 1
 • 1
 • Anasayfa Indexlenmiyor için Yanıtlar

   Kemal Toktaş
   Kemal Toktaş

   26 Ocak 2022, 10:51

   1

   Merhaba,

   Ana sayfanızın indexlenmemesi için birçok sebep bulunabilir. Soruda da belirttiğiniz gibi sitemap ve robots.txt dosyalarında hata yoksa ana sayfanızın indexlenmesine engel olan manuel bir durum olabilir. Bunların en başında yinelenen içerik gelir. Sayfanız birden fazla URL ile açılıyorsa 301 yönlendirme kullanmalısınız. http://www.domain.com https://www.domain.com http://domain.com https://domain.com şeklinde ana sayfanızı kontrol etmenizi tavsiye ederim. Yukarıdaki URL durumlarından sadece biri 200 kodu ile açılmalı. Diğer URL'ler 301 yönlendirmesi ile açılmalı. Ayrıca domain.com/home şeklinde de ana sayfanız yinelenen içerik kapsamında görülebilir. Bu durumu da kontrol etmeniz gerekir. Diğer bazı indexlenmeme nedenlerini de aşağıda listeledim.

   • .Htaaccess satırlarınızda indexlenmeyi engelleyen kodlar yer alıyor olabilir.
   • Yeni açılan domainlerde bir anda çok fazla sayfanın Google tarafına bildirilmesi bazı sayfaların index almasına fakat diğerlerinin indexlenmemesine sebep olabilir.
   • Yayında olan sayfaların aldığı trafiklerin otoritesinin spam olmasından kaynaklı indexlenmeme sorunu meydana gelebilir.

  Cevapla

  Anasayfa Indexlenmiyor Sorusunu Cevapla