SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Anasayfa, Google tarafından bulunamıyor.

0
Sinan TÜremİŞ
Sinan TÜremİŞ
Index Kontrolü 5 sene önce 624 Görüntülenme

Kendi geliştirdiğim blog sitemin domainini google’da arattığımda yazdığım bir makale bulunuyor fakat anasayfa hiç bulunamıyor.Sitemde SEO için yaptığım tek şey description ve tagleri doldurmak.Fakat bunu anasayfa içinde yapıyorum makale kategorileri sayfası içinde yapıyorum makaleler içinde. Bunun nedeni ne olabilir?

Anasayfa, Google tarafından bulunamıyor. için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 9 Aralık 2014, 12:05

  Merhaba Sinan Bey;

  Domain ismini Google’da arattığınızda eğer ana sayfanız arama sonuçlarında yer almıyorsa;

  – Ana sayfa için index kısıtlaması yapılmış olabilir,
  – Canonical kodu hatalı kullanılmış olabilir,
  – Ana sayfanız index.php, default.asp, index.html gibi uzantılar ile açılıyor olabilir,
  – Robots.txt dosyasıyla ilgili bir sorun olabilir

  gibi kriterleri gözden geçirmenizi öneririm. Eğer yukarıda yer alan kriterler sitenizde var ise ancak Google aramalarında yer almıyor ise sitenize cezai işlem uygulanmış olabilir. Bunun için ceza alıp almadığını tespit edip ona uygun çalışmalar yaparak eğer ceza almışsa cezadan kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem için size yardımcı olabilmek adına “Filtre analiz ve tespit” çalışmamızı önerebilirim. Ayrıntılı bilgilere http://www.SEOhocasi.com/filtre-analiz-ve-tespit-islemi/ buradan ulaşabilirsiniz.

  Sizin yapmış olduğunuz çalışma, sitenizi SEO yapısına kurallarına uygun olarak SEO çalışmalarına hazır duruma getirme işlemi olmaktadır. Ana sayfa, makale kategorileri, makale sayfaları için her birinin kendine özgü olarak title ve description girilmesi gerekmektedir.

  Sitenizin site içi SEO hatalarını gidererek daha emin adımlarla sıralamalarda yükselebilirsiniz. Ancak sadece site içi yapıyı SEO ya uygun hale getirmek tek başına yeterli olmayacaktır. Site dışı yapacağınız çalışmalar ile sitenizi daha üst sıralara taşıyabilirsiniz. Ama herhangi bir çalışma yapmadan önce cezai işlem olup olmadığını tespit etmeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekmektedir.

Cevapla

Anasayfa, Google tarafından bulunamıyor. Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla