Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1298 Görüntülenme

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Çok üstüne düştüğümüz ilgilendiğimiz bir sitemiz var. Birçok kelimede Google'da ön planda. Ama en çok önem verdiğimiz anasayfa bazlı çıkmaya çalıştığımız kelimemiz sürekli 70-90. sıra arası gözüküyor sonra ilk 500.den kayboluyor. Sürekli bu durum devam ediyor. Bir gelip gidiyoruz. Sitemizi açalı 3 ayı geçiyor.

Neden böyle bir sıkıntı yaşıyoruz acaba?

 • 1
 • 1
 • Anahtar Kelimede Dalgalanma Yaşıyorum için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   6 Ekim 2015, 08:24

   1

   Anahtar kelime üzerinde sürekli olarak bir dalgalanma mevcut ise bunun bir kaç farklı sebebi olabilir. Örnek olarak bir sayfa için birden fazla anahtar kelimeye çalışma yapılması durumunda bu anahtar kelimeler birbirini tetiklemekte ve birisi sıralamada yükselirken diğer anahtar kelimeleriniz gerileme yaşayabilir veya Google sıralamalarından çıkabilir. Her anahtar kelime için farklı bir sayfa üzerinde çalışma yapmanız gerekmektedir. Çalışma yaptığınız sayfanın anahtar kelime yoğunluğunun %2-2.5 oranında olmasına dikkat etmelisiniz. Bu ideal orandır ve Google botları anahtar kelime yoğunluklarına çok dikkat ederler. Eğer sitenizdeki anahtar kelime yoğunluğu bu oranların altındaysa mutlaka bu oranı arttırmalı, sayfa içeriğine anahtar kelime ile ilgili eklemeler yapmalısınız.

   Ek olarak site dışı çalışmalarda eğer kaliteli bir web sitesi üzerinden backlink aldıysanız Google botlarının bu siteye erişiminin ara ara kesilmesi durumunda mevcut anahtar kelimelerinizde dalgalanma söz konusu olabilir. Bu durum o sitenin otoritesinden kaynaklıdır ve durumun önüne geçmek için daha farklı web siteleri üzerinden backlink alımı gerçekleştirmelisiniz. Site dışı SEO çalışmalarında bu anahtar kelime üzerinde biraz fazla yoğunlaşarak backlink çeşitliliği ile dalgalanmaya son verip ilerleme kaydetmeniz mümkündür.

  Cevapla

  Anahtar Kelimede Dalgalanma Yaşıyorum Sorusunu Cevapla