Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1495 Görüntülenme

sitem ortalama 3 aylık hala anahtar kelimelerin hiçbirinde ilk 500 de bile yer almıyor. Bu sorunu düzeltmek için ne yapabilirim?

 • 1
 • 1
 • Hiçbir kelimede sıralamada görünmüyorum? için Yanıtlar

   Can Memiş
   Can Memiş

   20 Mart 2015, 16:38

   1

   Hocam çok teşekkür ederim beni aydınlattığınız için.işin için cıkamazsam zaten sizden SEO teklifi almış bulunmaktayım.işi herzaman ehline yaptırmak en iyidir fakat bende hevesliyim sadece dogru olduğuna inandığım kaynaklar burada buldugum için bütün çalışmalarımı buradan sizlerin paylaşmış oldugu bilgiler ile yapıyorum. Tekrardan teşekkürler SEO Hocası.com

   admin
   Admin

   14 Mart 2015, 11:46

   1

   Rica ederiz. Güzel bir hobi edinmişsiniz ancak iş sadece metaları düzenlemekle bitmeyecektir 🙂 Bu noktada iyi konumlara gelebilmeniz için sıkı çalışmanız gerekebilir.

   Site içi SEO hatalarını 0 a indirmeniz site içi sağlığı üst seviyeye çıkaracaktır. Bu durumda site içi yapıyı SEO ya uygun hale getirmenin SEO çalışmalarının %40 ını kapsadığını göz önüne alırsak oldukça önemli bir durum olmaktadır. Site içi hataların gideriminden sonra site dışı çalışmalara sektör ve rakip analizleri ile başlanmalıdır. Bu analizler sektörünüz ve rakipleriniz hakkında detaylı bilgiye sahip olmanızı ve çalışmalarınızı bu yönde şekillendirmenizi sağlar.

   Hedefiniz ilk sayfaya çıkmak olduğundan dolayı ilk sayfadaki siteleri potansiyel rakipleriniz olarak görebilirsiniz. Bu sitelerin backlink durumlarını, yaptığı çalışmaları, çalıştığı kelimeleri, nerelerden backlink aldığı gibi bir çok bilgiyi çeşitli araçlar ile elde edebilirsiniz. Edindiğiniz bu bilgiler ışığında rakiplerinizin yaptığı çalışmaların benzerlerini gerçekleştirerek çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Site dışı çalışmalar için site ismi vermek doğru olmayacaktır. Tanıtım yazısı yayınlamak için sektörünüzle alakalı bir blog, yada prestiji yüksek bir haber sitesi bulup burada yazı yayınlayabilirsiniz. Bunlar dışında sosyal medya çalışmaları ile de ana çalışmalarınızı destekleyebilirsiniz.

   Can Memiş
   Can Memiş

   14 Mart 2015, 11:29

   1

   hocam cevabınız için çok teşekkür ederim ama bu işlerde yeniyim ve hobi amaçlı başladım ve baktım ki ortaya güzel şeyler çıkıyor neden benimde E-Ticaret sitem olmasın ki dedim ve bu hobiyi ticarete dönüştürdüm. Bu aşamada beni daha açıklayıcı bilgilendirmeniz mümkün mü? Mesela ürünler için anahtar kelimeler ve meta taglar girmek birinci işim olmalı bunu biliyorum daha sonra yapmam gerekenleri acemi olduğumu görerek açıklamanız mümkün mü?

   admin
   Admin

   14 Mart 2015, 08:30

   1

   Merhabalar Cem Bey;

   Özellikle yeni açılan sitelerde sıralamaya girmek ve rekabete ortak olarak sıralamada yükselmek için çalışma yapmak gerekir. Bunun için öncelikle site içerisinden başlanmalıdır. Site içi optimizasyon ne kadar iyi olursa sitenizin Google nezdinde bir artısı olacak ve site dışı çalışmalar yaparsanız etkileri de bu oranda artacaktır. Site içi gerekli düzenlemelerden sonra site dışı çalışmalar gerçekleştirmelisiniz. Ancak yeni bir site olduğunuz için çok yoğun çalışmalar yerine daha doğal olan sosyal medya çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra linksiz olarak tanıtım yazısı çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Anahtar kelimeniz ve site adresiniz linksiz bir şekilde aynı cümle içerisinde geçiyorsa bu durumda o kelimede siteniz desteklenecektir. Bu çalışmaları bir süre gerçekleştirdikten sonra ise site dışı çalışmalara ağırlık vererek çalışmalara devam edebilirsiniz. Site içi yapı, anahtar kelime rekabeti, ilk sayfadaki rekabet göz önüne alınarak ilerleme süreniz bu ölçüde kısa yada uzun bir zaman alabilir. Bu nedenle aralıksız bir şekilde çalışmalara devam etmelisiniz.

   Sitenizde kopya içerik barınmıyorsa, düzenli olarak içerik sağlayacak bir blogunuz varsa, sosyal medyada takipçileriniz varsa ve takipçileriniz ile etkileşimde oluyorsanız, bunun yanı sıra footer, siderbar gibi doğal olmayan çalışmalar yerine tamamen doğal çalışmalar gerçekleştiriyorsanız siteniz site dışı çalışmalara oldukça olumlu tepkiler verecektir. Önce ilk 500 e girerek daha sonra düzenli olarak yükseliş gösterecektir. Sıralamalarda yer alabilmeniz için doğal çalışmalardan kaçınmayın ve hiçbir şekilde doğal olmayan çalışmaları gerçekleştirmeyin.

  Cevapla

  Hiçbir kelimede sıralamada görünmüyorum? Sorusunu Cevapla