Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1648 Görüntülenme

7 aylık siteme 3 hafta önce SEO çalışmasına başladım. Anahtar kelime link uyumuna göre uygun kelimeler 3 haftada 2 güne 1 çalışma yaptım, tanıtım yazilari aldım, forum tanıtımları video backlinkler vb. çalışmalar yaptım. 3 haftanın sonunda bütün kelimelerim sıralamaya girdi ve çalışmalara hala devam ediyorum ama kelimelerim bazen bakıyorum 3.sayfada bazen bakıyorum 5. sayfada bazen sabit duruyor bazen ilerleme oluyor bazense tamamen kayboluyor? Bunun nedeni nedir? Çalışmaların tam oturması için beklemem mi lazım. İyi Çalışmalar

 • 1
 • 1
 • Anahtar Kelimelerde Dalgalanma Oluyor için Yanıtlar

   admin
   Admin

   18 Nisan 2014, 12:11

   1

   Merhabalar Hakan Bey.

   SEO konusunda siteniz için uygun olarak gördüğünüz bir çalışma yapıyorsunuz. Sitenizin anahtar kelimelerinde oynama, sıra düşme ve kaybolma gibi sorunları olduğunu söylüyorsunuz.

   Konuyla ilgili olarak cevap verilebilecek 3 unsur bulunuyor.

   1 - Google Dalgalanmaları: Belli anahtar kelimelerde eğer sitenizde belli belirsiz olarak sıra değişikliği görüyorsanız, içeriksel ve dış SEO yapmanıza rağmen sitenizde bir istikrarsızlık varsa bunun sebeplerinden biri Google'dalgalanmaları sonucunda olmaktadır. Google'dalgalanmaları ile ilgili detaylı bilgileri https://www.seohocasi.com/google-dalgalanmalari/ adresinden öğrenebilirsiniz.

   2 - Google Sıra Kaybetme: Eğer rekabette olduğunuz kelimeler sürekli olarak güncellenen ve sık güncellemeye giren anahtar kelimelerden biriyse bu kriterde anlatmış olduğunuz soruna cevap olacaktır. Google sıra kaybetme ile ilgili olan bilgileri https://www.seohocasi.com/googleda-sira-kaybetmenin-sebepleri/ adresinden öğrenebilirsiniz.

   3 - Yanlış ve Aşırı SEO: Anahtar kelime rekabetinizde sektörel yada sitenizin ihtiyacı duyduğu haricinde, istikrarsız yada yanlış SEO yaparsanız sitenizde bu denli aşırı dalgalanma sorunu görülecektir....

  Cevapla

  Anahtar Kelimelerde Dalgalanma Oluyor Sorusunu Cevapla