SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Anahtar Kelimede Sıralamada Çıkmıyorum

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
6 sene önce 826 Görüntülenme

Kolay gelsin. Çiçek ile ilgili alan adlı yeni bir site açtım. Fakat sorgulama yapıyorum “izmir çiçek” kelimesinde ilk 500 de görünmüyor. Google indexi var. Site haritası da var. Ne yapmam gerekiyor?

Anahtar Kelimede Sıralamada Çıkmıyorum için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  Erhan Kolci 11 Ağustos 2015, 14:35

  Merhabalar Kazım bey;

  Belirtmiş olduğunuz site sanırım bir diğer siteniz. Çünkü aynı sektörde yine bir çiçek firması ile tamamen aynı içeriklere sahipsiniz. Sayfanın hakkımızda yazıları bile aynı. Bu durum kopya içerik sorununu oluşturmaktadır.

  SEO’da bir çok kriter vardır. Bunlardan en önemlileri site içi ve site dışı SEO. Site içi SEO nun yaklaşık %35 bir önemi olduğunu göz önüne aldığımızda öncelikle site içi SEO durumunu düzeltmeniz gerekmektedir. Tek başına site içi SEO yeterli olmayacağı için mutlaka Site dışı SEO çalışmalarını da gerçekleştirmelisiniz. Özellikle çiçek sektörü rekabetçi kelimeler içerdiğinden dolayı mutlaka site dışı SEO çalışmalarına ağırlık vermelisiniz.

  Bunun öncesinde Google’ın en çok önem verdiği sorun olan kopya içerik sorununu ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmelisiniz. Google’da sitenizin index almış olması otomatik olarak sıralamaya girecek anlamına gelmemektedir. Bu nedenle Google’ın istemediği durumlardan sitenizi uzak tutmalı ve rekabetçi olan bu sektörde rakipleriniz ile daha çok mücadele edebilmeniz için site dışı SEO çalışmaları da etkin bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Cevapla

Anahtar Kelimede Sıralamada Çıkmıyorum Sorusunu Cevapla

Anahtar Kelimede Sıralamada Çıkmıyorum ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla