SEO Hocası'na Sor

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Anahtar Kelime Yoğunluğu 10 sene önce 895 Görüntülenme

Merhabalar,

Sitelerimdeki anahtar kelime yoğunluklarını değiştirsem, bu bütün site genelinde google sıralamalarımı değiştirirmi?
Birde güncel anlık anahtar kelime yoğunluğunu gösteren bir araç varmı ?

Anahtar Kelime Yoğunluğu için Yanıtlar

 • berkearas
  Berkearas 30 Ekim 2010, 22:49

  Anlıyorum fakat benim şuanda yoğun olan anahtar kelimelerim “incele” “ürünleri” gibi saçmasapan kelimeler. Ayrıca ani olarak değiştirmeyeceğim. Bu verdiğiniz siteler güncel anahtar kelime yoğunluğunu göstermiyor. Şimdiye kadar baktığım bütün anahtar kelime araçları birbirinden farklı sonuçlar veriyor. Doğru olanı bulmam için anlık anahtar kelime yoğunluğu gösteren bir araç bulmam gerekiyor.

 • Lerze
  Lerze 29 Ekim 2010, 05:50

  2008 yılından itibaren googlenin yapmış olduğu yeni logaritma hesaplarından sonra “Tek Kelime” üzerinden yükselme devri kapanmıştı.

  Mesela sizin yoğunlukta olduğunuz anahtar kelimelerin yerleri farklı iken “Ana çıkış kelimeniz” yeri şüphesiz farklıdır.

  Anahtar kelime yoğunluğunu ani olarak değişirseniz (30-60 gün) mutlaka sitenizde düşüş yaşarsınız.

  Çünkü kullanıcılar size bir kelimeden değil onlarca belki yüzlerce kelimeden ulaşıyor. Ulaşamadığı takdirde, ana kelimenizden istediğiniz verimi almassınız.

  Bu iş market işletmekten, parfümeri işine geçmek gibi birşey oluyor aslında, biri gıda marketi bir diğeri parfüm marketi.. sistem aynı siz bir anda ürünleri değiştirmeye giderseniz yeniden marka olmanız lazım.

Cevapla

Anahtar Kelime Yoğunluğu Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla