SEO Hocası'na Sor

Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Anahtar Kelime Yoğunluğu 2 sene önce 498 Görüntülenme

Merhaba. Sizi ilgiyle takip ediyorum. Kendime ait bir sitem var ve ana anahtar kelimede Google sıralamasında ilk sayfaya çıkmayı hedefliyorum. Örnek olarak bir film sitesi düşünün. Ben film izle veya aksiyon film izle veya macera filmi izle gibi kelimelerde ilk sayfaya çıkmayı hedefliyorum. İçeriklerde de hep ayrı ayrı filmler var. Ben içeriklerde film izle, aksiyon filmi izle, macera filmi izle gibi anahtar kelimeleri mi kullanmalı mıyım? Yoksa içeriklerde Google da ilk sayfaya çıkmayı hedeflediğim ana sayfama link mi vermeliyim? Teşekkür ederim.

Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

 • SEO Hocası
  Seo Hocası 10 Mart 2020, 16:53

  Merhabalar,

  Eğer ki anasayfanız ile ilk sayfada yer almak istiyorsanız hedeflemekte olduğunuz anahtar kelimelerin anasayfanızda yer aldığından emin olmanız gerekmektedir. Örneğin; Film İzle anahtar kelimesi özelinde düşünecek olursak Title etiketinizde bu anahtar kelimeye yer vermelisiniz. Ardından anasayfanızda yer alan içeriklerde anahtar kelimelerinizi konumlandırmalısınız.

  Belirtmiş olduğunuz şekilde hedeflemekte olduğunuz film izle, aksiyon film izle, macera film izle gibi anahtar kelimeleri de hem ana sayfanızdaki içerikte hem de kategori sayfalarınızda yer alan içeriklerde yer verebilirsiniz.

  Kategori sayfalarınızdan da sıralamada çıkmayı hedeflediğiniz anahtar kelime üzerinden anasayfanıza link çıkışı yaparak site içi linklemeyle anasayfanızı daha güçlü hale getirebilirsiniz.

  Bunlara ek olarak kategori sayfalarınızı güçlendirebilmek adına da aynı şekilde anasayfanızda hedeflemekte olduğunuz anahtar kelimeler üzerinden link çıkışı yapabilirsiniz. Böylelikle hem kategori sayfalarınızı hem de anasayfanızı site içi linkleme ile güçlü hale getirebileceksiniz.

Cevapla

Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla

Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalıdır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla