Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1941 Görüntülenme

Sizi ilgiyle takip ediyorum. Kendime ait bir sitem var ve ana anahtar kelimede Google sıralamasında ilk sayfaya çıkmayı hedefliyorum. Örnek olarak bir film sitesi düşünün. Ben film izle veya aksiyon film izle veya macera filmi izle gibi kelimelerde ilk sayfaya çıkmayı hedefliyorum. İçeriklerde de hep ayrı ayrı filmler var. Ben içeriklerde film izle, aksiyon filmi izle, macera filmi izle gibi anahtar kelimeleri mi kullanmalı mıyım? Yoksa içeriklerde Google'da ilk sayfaya çıkmayı hedeflediğim anasayfama link mi vermeliyim?

 • 1
 • 1
 • Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   12 Temmuz 2021, 10:53

   1

   Merhaba,

   Hedefiniz ilk olarak ana sayfada 1.sayfada çıkmaksa, anahtar kelime çalışmalarınızı ana sayfa üzerinde yoğunlaştırabilirsiniz.
   Anahtar kelimenizi mutlaka title, header ve description etiketlerinde geçirmeye çalışın. Aynı zamanda ana sayfadaki içeriklerinizde de anahtar kelimelerinizi belirli bir yoğunlukta kullanmak, SEO çalışmalarınız açısından olumlu yönde katkı sağlayacaktır.

   Anahtar kelime kullanımında aşırıya kaçmamaya çalışın. Bu konuda kesin bir oran belirtilmemiş olsa da %1-2 civarında kullanım yeterli olacaktır.

   Aynı zamanda diğer sayfalarınızdaki içeriklerinizde de anahtar kelime çalışması yaparak, sayfalarınızı güçlendirip, ana sayfanıza link çıkışı yapmanız size olumlu yönde dönüş yapacaktır.

   SEO Hocası
   Seo Hocası

   10 Mart 2020, 16:53

   1

   Eğer ki anasayfanız ile ilk sayfada yer almak istiyorsanız hedeflemekte olduğunuz anahtar kelimelerin anasayfanızda yer aldığından emin olmanız gerekmektedir. Örneğin; Film İzle anahtar kelimesi özelinde düşünecek olursak Title etiketinizde bu anahtar kelimeye yer vermelisiniz. Ardından anasayfanızda yer alan içeriklerde anahtar kelimelerinizi konumlandırmalısınız.

   Belirtmiş olduğunuz şekilde hedeflemekte olduğunuz film izle, aksiyon film izle, macera film izle gibi anahtar kelimeleri de hem ana sayfanızdaki içerikte hem de kategori sayfalarınızda yer alan içeriklerde yer verebilirsiniz.

   Kategori sayfalarınızdan da sıralamada çıkmayı hedeflediğiniz anahtar kelime üzerinden anasayfanıza link çıkışı yaparak site içi linklemeyle anasayfanızı daha güçlü hale getirebilirsiniz.

   Bunlara ek olarak kategori sayfalarınızı güçlendirebilmek adına da aynı şekilde anasayfanızda hedeflemekte olduğunuz anahtar kelimeler üzerinden link çıkışı yapabilirsiniz. Böylelikle hem kategori sayfalarınızı hem de anasayfanızı site içi linkleme ile güçlü hale getirebileceksiniz.

  Cevapla

  Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla