Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1318 Görüntülenme

diğer sitelerden para ile satın aldığımız footer linkler; örneğin 3 aylık satın aldıktan sonra tekrar süre uzatmadığımızda veya sürenin ardından satıcı siteyi kapattığında veya bir şekilde linkimiz silindiğinde Google Search Console'dan bu linkleri disallow yapmamız gerekir mi? Yaparsak faydası mı olur zararı mı?

 • 1
 • 1
 • Alınan Footer Linkler Kaldırıldığında Ne Yapmam Gerekir? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   3 Eylül 2015, 08:49

   1

   Merhabalar Alp Bey;

   Öncelikle şunu sormak gerekir: "Siteniz için footer link almalı mısınız?" 🙂 Google nezdinde doğallık oldukça önemlidir. Footer, sidebar gibi backlink türleri ise günümüzde doğal olmamaktadır. Doğal olmamakla birlikte footer link yerine otoriter bir sitede makale içerisinden link almanızın sitenize daha fazla katkı sağlayacağı gözlemlenmiştir. Bu nedenle footer linkler yerine makale içerisinden link alabileceğiniz sitelerde bu makaleleri yayınlayarak anahtar kelimelerinizden link alabilirsiniz.

   Linkleri aldığınız sitelerin kapanması durumunda bu site kaliteli bir siteyse bu linklere erişilemeyeceği için sıralamalara doğrudan etki edecektir. Ciddi sıralama düşüşleri cezai işlemler dışında genellikle bu tür kaliteli sitelerden backlinklerinizin silinmesi durumunda gerçekleştirilir. Bu nedenle sitenize daha fazla zarar vermemesi için disavow etmeniz gerekecektir.

  Cevapla

  Alınan Footer Linkler Kaldırıldığında Ne Yapmam Gerekir? Sorusunu Cevapla