SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

5 Yıllık Site Geç İndexleniyor

Erhan Kolci
Erhan Kolci
4 sene önce 996 Görüntülenme

5 yıllık domaine sahip, 3 yıl önce sıfırlanmış en eski içeriği 2015 başı olan haber sitesine 2 aydır günde 1-2 içerik girilmesine rağmen bir işlem yapmadan kendi başına indexlenmesini beklemek 2 günü buluyor veya geçiyor. 3-4 ay önce sürekli Google gibi getir kullanıyordum bu yüzden olabilir mi? sitede toplamda 200’e yakın 300+ kelimelik içerik var.

Dizine eklenen toplam sayfa sayısı: 547

Tarama istatistikleri:
Günlük taranan sayfa sayısı:
Yüksek: 1.150
Ortalama: 492
Düşük: 285

5 Yıllık Site Geç İndexleniyor için Yanıtlar

 • İsmail Sağdıç
  İsmail Sağdıç 24 Nisan 2021, 05:24

  Merhabalar,
  Öneri olarak sizlere sitemap.xml dosyanızı Google Search Console üzerinden belirtmeniz gerekmekte. Ayrıca Google Search Console üzerinden kapsam hatalarınız bulunuyorsa ise hataları çözümlemeniz gerekmektedir. Çalışmalarınız sonucunda tarama bütçenizde tasarruf elde etmiş olacaksınız. Bunu önermemizde ki amaç; eskiden paylaşılmış içerikleriniz ve bu içeriklerinizin artık bulunmama gibi durumda 404 sayfa olarak görünebilir. 404 Sayfaların tarama bütçenize zarar vermemesi için kapsam sorunlarını gidermeniz index hızınızda iyileştirmeler oluşturacaktır.
  Bol trafikli günler dilerim 🙂

 • Mustafa
  Mustafa 16 Aralık 2017, 14:55

  her sayfa eklendiğinde site haritası da yenileniyor mu? Google yeni sitemap den haberdar olabiliyor mu. Bunun sitenin indexlenmesinde etkileri nedir?

Cevapla

5 Yıllık Site Geç İndexleniyor Sorusunu Cevapla

5 Yıllık Site Geç İndexleniyor ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla