SEO Hocası'na Sor

3 Haftalık Site Google Sıralamasına Neden Giremez?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
6 sene önce 802 Görüntülenme

Merhaba 3 haftalık bir site Google sıralamasına neden giremiyor? (500 lük sıralama) İçerikler indexlendiği halde bu durum anormal değil mi?

3 Haftalık Site Google Sıralamasına Neden Giremez? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  Erhan Kolci 14 Ağustos 2015, 16:57

  Merhabalar Ramazan Bey;

  3 haftalık bir site Google nezdinde yeni bir sitedir. Yeni sitelerin dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlar yeni oldukları için özellikle doğal çalışmaları tercih etmeleri yönündedir. Site açılır açılmaz çalışmaları hızlandırırsanız, spam veya diğer doğal olmayan yollara başvurursanız bu durum doğal olarak algılanmayacak ve sitenizde kalıcı cezai sorunlara yol açabilecektir.

  3 haftalık bir site için öncelikle site içi SEO sağlığının gözden geçirilmesini öneririm. Site içi tüm SEO kriterlerine uygun olarak düzenlediğinizden emin olduktan sonra yavaş yavaş site dışı çalışmalara geçebilirsiniz. Zaten anahtar kelime rekabeti düşük olan kelimelerde muazzam bir site içi SEO yapısı kurduktan sonra bu kelimelerin site dışı çalışmalar yapmadan sıralamaya girdiklerini görebilirsiniz. Ancak asıl tempo buradan sonra başlayacak. Kelimeleriniz çalışma yapmadan sıralamaya girse bile bu durum bu şekilde devam etmeyecektir. Eğer bu kelimeleri site dışı çalışmalarla desteklemezseniz anahtar kelimeleriniz gittikçe düşüşe geçecektir.

  Bu nedenle bu durumu anormal olarak karşılamayıp, öncelikle site içi doğru yapı kurmanız, düzenli blog tutmanız, aktif bir sosyal medya kullanmanız, web sitenizin aktifliği sağlamanız gerekmektedir. Sonrasında site dışı çalışmalarla da destekleyerek sağlıklı bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Cevapla

3 Haftalık Site Google Sıralamasına Neden Giremez? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla