Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1918 Görüntülenme

Merhaba 3 haftalık bir site Google sıralamasına neden giremiyor? (500 lük sıralama) İçerikler indexlendiği halde bu durum anormal değil mi?

 • 1
 • 1
 • 3 Haftalık Site Google Sıralamasına Neden Giremez? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   9 Temmuz 2021, 15:14

   1

   Merhaba,

   Web sitelerin sıralamalarda yer alması, düzenli SEO çalışması gerektirmektedir. Özellikle yeni alınmış domainlerde, web sitemizi SEO temelli hazırlamak, kendi açımızdan çok daha büyük avantaj olacaktır.

   3 haftalık bir web sitenin direkt olarak sıralamalara girmemesi karşılaşılan bir durumdur. Bunun için özellikle site içi SEO çalışmalarından başlayarak, düzenli ve özgün olarak içerik eklemenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Aynı zamanda teknik SEO çalışmalarını da mutlaka aksatmamamız gerekmektedir.

   Bu aşamaları yerine getirmeye başladıktan sonra, site dışı SEO çalışmalarına da başlamanız, web sitenizi zamanla sıralamalara sokup, yükselmesini hızlandıracaktır.

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   14 Ağustos 2015, 16:57

   1

   Merhabalar Ramazan Bey;

   3 haftalık bir site Google nezdinde yeni bir sitedir. Yeni sitelerin dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlar yeni oldukları için özellikle doğal çalışmaları tercih etmeleri yönündedir. Site açılır açılmaz çalışmaları hızlandırırsanız, spam veya diğer doğal olmayan yollara başvurursanız bu durum doğal olarak algılanmayacak ve sitenizde kalıcı cezai sorunlara yol açabilecektir.

   3 haftalık bir site için öncelikle site içi SEO sağlığının gözden geçirilmesini öneririm. Site içi tüm SEO kriterlerine uygun olarak düzenlediğinizden emin olduktan sonra yavaş yavaş site dışı çalışmalara geçebilirsiniz. Zaten anahtar kelime rekabeti düşük olan kelimelerde muazzam bir site içi SEO yapısı kurduktan sonra bu kelimelerin site dışı çalışmalar yapmadan sıralamaya girdiklerini görebilirsiniz. Ancak asıl tempo buradan sonra başlayacak. Kelimeleriniz çalışma yapmadan sıralamaya girse bile bu durum bu şekilde devam etmeyecektir. Eğer bu kelimeleri site dışı çalışmalarla desteklemezseniz anahtar kelimeleriniz gittikçe düşüşe geçecektir.

   Bu nedenle bu durumu anormal olarak karşılamayıp, öncelikle site içi doğru yapı kurmanız, düzenli blog tutmanız, aktif bir sosyal medya kullanmanız, web sitenizin aktifliği sağlamanız gerekmektedir. Sonrasında site dışı çalışmalarla da destekleyerek sağlıklı bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

  Cevapla

  3 Haftalık Site Google Sıralamasına Neden Giremez? Sorusunu Cevapla