SEO Fiyat Hesaplama

Google Görsel Sponsor Bağlantılar

Google arama motorunda yaptığımız aramalarda bazen en üst sıralarda sponsor bağlantılar çıkar. Bazı firma ve web site sahipleri sitelerine ziyaretçi çekmek için Google Adsense kullanıp bu kısımlara reklam vermişlerdir. Bu sponsor bağlantılar şimdiye kadar metin tabanlıydı, yani organik bir sonuç gibi gözüküp üst sıralarda yer alıyordu.

Artık bu sponsor bağlantılar görseller ile desteklenebiliyor. İnternet kullanıcılarının daha çok ilgisini çekmesi,  daha fazla tıklanması ve organik sonuçlardan ayrılması için böyle birşey yaptıklarını düşünüyorum. Bence Google çok güzel bir geliştirme yapmış.
Google her geçen gün sistemini geliştirerek bu işi ne kadar ciddiye aldığını gösteriyor ve geliştirmelerin devamının geleceğine inanıyorum. Siz bu yeni özelliğin reklam verenler ve ziyaretçilere fayda sağlayacağını düşünüyor musunuz?

SEO Hocası
SEO Hocası
15 Eylül 2010

Google Görsel Sponsor Bağlantılar için Yorumlar

 • Ecegül Gülenç
  Ecegül Gülenç 29 Eylül 2011, 21:08

  Hocam siteme sponsor bağlantılar adı altında google reklamları yayınlamak istiyorum. Acaba bunu nasıl yapabilirim. Birde yeni bir sayfada açılması konusu var?

 • Furkan
  Furkan 7 Ekim 2010, 21:27

  Şu sıralar pek çok yeniliğe gittiler görselde, bakalım bu nasıl olacak. Ama yararlı olabileceğini düşünüyorum.

 • İsmail BİLİR
  Ismail Bilir 7 Ekim 2010, 18:13

  Google görsel bağlantıları uygulaması harika oldu. Eğer sitenizin renkleriyle beraber uyumlu bir görünüm sağlıyorsa, tık sayısındaki artış kaçınılmaz oluyor. Yazı şeklindeki reklamlar yerine göre daha iyi olabiliyor tabii ki de. Örneğin site içi linkleme yapılan yerlere Google text reklamlarından eklesek, ziyaretçi sitenin bir linki diye düşünüp tıklayabilir. Bu da bize gelir sağlar.

 • Cihad Çomu
  Cihad çomu 5 Ekim 2010, 21:51

  Bence de gayet mantıklı. Müşterinin ne aradığını ya da kullanıcının ne aradığnı kolaylıkla bulması için geliştirilmeli ayrıca..

 • Mehmet
  Mehmet 15 Eylül 2010, 22:29

  Bana kalırsa normal içeriğe göre buraya reklam vermek biraz daha mantıklı tabi e-ticaret gibi şeylerle uğraşıyorsanız… Mesela t-shirt satın almak isteyen biri görsel aramadan istediği ürünlerin aramasını yapar , istediği ürüne daha kolay ulaşabilir. Eğer bu key’e reklam veren bir e-ticaret sitesi mevcut ise müşterisini kapmış demektir.Günümüzde bir çok insanın görsele önem vererek alışveriş yaptığını farz edersek bence güzel bir uygulama….

Google Görsel Sponsor Bağlantılar için Cevap Yaz