Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

26 Ocak 2022

Merhaba bir kelimede ilk sıraya çıkmak için kurulu bir web sitesini kendimce seo çalışması yaptığım bir domaine bağladım. sıralamada yükselmediği gibi birde sıralama kaybı yaşadım ve bağladığım domainin içerikleri googlede gözükmekte ne yapmam gerekiyor? sadece beklemek mi?
Seo çalışması yaptığım site: mugladusakabin.com
Bağlamış olduğum domain: milasdusakabin.com
Anahtar kelime: Milas Duşakabin

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

26 Ocak 2022

Merhaba web.Tr alan adı ile türkiye'de 1. 2. sıralara getirdiğim bir e-ticaret sitem var ve bu siteyi yurtdışına açmak istiyorum. bunun için gtranslate eklentisi ile dil çevirisi yaptırıp örneğin: site.Web.Tr/en şeklinde i̇ngilizce bir dil oluşturulacak. fakat bu web.Tr alan adı ile yurtdışında sıralama almak mümkün müdür? yoksa çok zor mu olacaktır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

30 Ağustos 2021

2 hafta önce açtığım blogun adını değiştirmek istiyorum. google search console ayarlarını yapmıştım. adını değiştirip tekrar search console ayarlarını yaptıktan sonra google aramalarda negatif yönde etkilenir miyim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

15 Aralık 2020

Merhabalar, SEO açısından anasayfanın ve domain uzantısının önemi nedir? Anasayfam çok içerik eklenebilir değil yazılar bölümü var ama ilk Google'da .com olan sayfam sonra .media uzantılı web sitem çıkıyor sorun nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

11 Kasım 2020

teknoloji, oyun, e-spor gibi konu başlıklarının yer aldığı haber ve yazılı içerikler ürettiğim bir web sitem var. Son zamanlarda yeni bir konu başlığında içerikler üretme kararı daha aldım ancak bu konu başlığı mevcut sitemin yapısına uymaması sebebi ile yine bu siteme bağlı olarak subdomain sitesi kurdum. Bu oluşturduğum subdomain için SEO çalışması yapabilir miyim, yaparsam mevcut hedef kelimemde ön sıralarda çıkabilir miyim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

27 Mayıs 2020

Bir adet hosting aldım. Bu aldığım hosting üzerinde ornekdomain.com alanında bir domainim ve bir de ornek2.com isimli bir domainim olacak (domain isimleri tamamıyla farklı). Ornek.com isimli domainime WordPress kurup o domain üzerinden Theme Forest'te grafik satışı yapacağım. Ornek2.com domainim de ise bir adet WordPress blog sitesi kuracağım. Bu şekilde kullanmamın SEO ve adsense açısından olumsuz bir etkisi olur mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

15 Mayıs 2020

Domain uzunluğu uzantısı ile beraber 28 karakter olması SEO açısından bir sorun oluşturur mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

14 Mayıs 2020

Merhabalar website projemiz var. Teknolojik çözümler ve teknoloji blog tarzında, iki farklı domain bulunuyor. Bunlar donanimturk. Com ve 1e1teknoloji. Com. Sizce hangisi SEO açısında daha etkili olur ve hangisi kulağa hoş geliyor? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

28 Nisan 2020

İyi günler belli bir domaine gelmiş ve SEO'ya gelmiş domain adresine ve web sitesine subdomain açmak SEO'ya zarar verir mi?

Bunu sormamın sebebi şu diyelim ki
sub1.x.com E-Ticaret Teması yükledik
sub2.x.com Tanıtım şablonu yükledik

Bunları yaparken normal web sitemiz bundan etkilenir mi? Bu subdomainler için ayrı bir seo kasmak gerekir mi? Sayın hocam bunu cevaplarsanız çok sevinirim.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

30 Aralık 2019

Diyelim ki tanitimgorseli.com adında bir site var. Bu siteye çamaşır makinesi, telefon, bilgisayar, belki makyaj malzemeleri gibi sınırsız tanıtım görselleri eklenecek. Wp veya joomla kullanılacak bu sitede başlıklar/URL nasıl seçilmelidir? Konu başlıklarında domain adı tekrar kullanılmalı mıdır?

1) iPhone 11 Tanıtım Görseli ( tanitimgorseli.com/iphone-11-tanitim-gorseli) URL'de 2 defa "tanıtım görseli" kelimeleri oluyor.
2) iPhone 11 ( tanitimgorseli.com/iphone-11)
3) iPhone 11 Tanıtım Görselleri ( tanitimgorseli.com/iphone-11-tanitim-gorselleri )

Tavsiyeniz ne olur? SEO açısından hangisi en faydalı sonuç verir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

14 Ekim 2019

WordPress kullanarak bir firma rehberi tasarlıyorum. Subfolder site mimarisine sahibim. Her alt klasörde farklı bir bölgenin firmaları yer alacak. Dolayısıyla her alt klasör için yani şehir için ayrı bir WordPress kurulumu yaparak tema yüklüyorum. Örneğin;
ornekdomain.com/istanbul
ornekdomain.com/ankara
...

Sormak istediğim ise... Her alt klasörüm için ayrı ayrı SearchConsole URL ekleyip, Yoast SEO ve LSCache eklentisi kurulumu mu yapmam gerekiyor, yoksa bunu sadece ana domainde yapmam yeterli mi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 Ekim 2019

aynı kategoride iki farklı web sitemi ana bir site altında barındırıyorum. İkisi de SEO çalışmalarında iyi noktalara gelmiş olsun. Bunların ikisi aynı kategoride olduğu için SEO konusunda sorun yaratır mı?