SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Web Siteleri İçin Hit Arttırma Yöntemleri

1
Ferhat Özal
Ferhat Özal
Diğer 3 sene önce 342 Görüntülenme

Merhabalar, sitemin hiti ramazan ayından beri aynı olmaktadır. Ara sıra blog sitelerden, forumlardan backlink almaktayım. Ayrıca Twitter ve Facebook hesaplarımda da yazılarımı paylaşmaktayım. Fakat hiti halen aynı.

Günde özgün 2 yazı giriyorum.

Önerebileceğiniz bir şeyler var mıdır acaba?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Web Siteleri İçin Hit Arttırma Yöntemleri için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  1
  Atalay Sidar 15 Ağustos 2015, 16:31

  Merhabalar,

  Blog siteleri veya forumlar üzerinde açılan konular yada backlink çalışmaları genellikle web sitesinin hitini arttırmaya yönelik, web sitesini tanıtıcı veya siteye yönlendirici nitelikte değildir. Bunlar genellikle SEO odaklı çalışmalardır ve yanlış yapılan çalışmalar da web sitelerini filtreye sokmaktadır. Bu noktada forum veya haber siteleri üzerinde tanıtım yazılarınızı paylaşırken hem SEO odaklı çalışmalar yapmalı hemde web sitenizi tanıtıcı veya web sitenize kullanıcıları yönlendirici nitelikte çalışmalar gerçekleştirmelisiniz.

  Genel anlamda web sitelerini incelediğimizde site sahiplerinin yapmış olduğu hataların başında “Çok Fazla Reklam Alma!” konusunu gözlemlemekteyiz. Bazı web sitelerinde tıklanan her bir url’nin sonrasında ilgili sayfaya gitmek yerine bir reklam sayfası açılıyor olması doğal olarak siteye yeni gelmiş olan kullanıcıları sıkacağı için bu kullanıcıların geri dönüş oranları da oldukça minimum seviyede olacaktır. Ayrıca reklam alanlarının site içeriğini kapatıyor olması da yapılan hatalardan bir diğeridir. Siteye organik üzerinden gelen kullanıcı aradığı bilgiyi bulabilmek için öncelikle reklam duvarını aşmaya çalışmak zorunda kalıyor, bu da site trafiğini doğal olarak etkilemektedir.

  Sosyal Medya hesaplarınız üzerinden sürekli güncel konularla ilgili yazılar ve tanıtıcı metinler paylaşmanız da site trafiğini doğrudan etkileyecektir. Ayrıca bir kullanıcı gerek organikten gerekse sosyal medya üzerinden web sitenize geldiğinde ilgili sayfa üzerinde bulunabilecek diğer alakalı sayfalar, kullanıcıların sitede gezinmesini ve daha çok vakit geçirmelerini sağlayacaktır.

  Google Analytics üzerinden detaylı bir şekilde inceleme yaparak en çok çıkış yapılan sayfaları tespit edebilir, bu sayfaların neden hemen çıkma oranlarının yüksek olduğunu tespit edip kullanıcıyı gerek başka sayfalara yönlendirici linkler veya yazılar, gerekse sayfa üzerinde daha çok kalmalarını sağlayacak nitelikte çalışmalar gerçekleştirmelisiniz.

Web Siteleri İçin Hit Arttırma Yöntemleri Sorusunu Cevapla

Web Siteleri İçin Hit Arttırma Yöntemleri ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et