SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Tek Sayfada Aynı Etiketi İki veya Daha Fazla Kullanmak

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 793 Görüntülenme

Herhangi bir custom post types olarak oluşturduğum sayfada kullanacağım etiketi iki kez ya da daha fazla kullanabilir miyim merak ediyorum? Yani şöyle örnek vereyim: Son Umut filmine “Yönetmen” olarak Russel Crowe’u ekledim. Fakat aynı zamanda bu kişi filmin içinde bir “Oyuncu”. Ben bu ismi hem “oyuncu” hem de “yönetmen” olarak tanıtmaktan ziyade örneğin “isim” olarak iki kez eklemek istiyorum fakat ikisi de aynı sayfaya ait olsun istiyorum. Mümkün müdür?

Tek Sayfada Aynı Etiketi İki veya Daha Fazla Kullanmak için Yanıtlar

  • admin
    Admin 27 Aralık 2014, 13:48

    Kategori ve etiketlerde aynı ismi kullanabilirsiniz lakin URL adreslerinden bir tanesi doğal olarak uzantı değiştirecektir. “Yönetmen” adında bir etiket olduğunu düşünürsek URL uzantısı “yonetmen” olacak, ikinci bir kategori planlarsanız da “yonetmen-2” olacaktır. Bu durum tabi ki permalinklere göre değişken olacaktır.

    Bu işlemin sitenize zararı söz konusu değildir lakin etiketlerde ve kategorilerde daha düzenli ve etkili bir başlık ile açıklama metni uygulayarak kullanmanız çok daha sağlıklı olacaktır. Bu sayede etiketleri ve kategorileri birbirinden daha doğru bir şekilde ayrıştırmış olacaksınız.

Cevapla

Tek Sayfada Aynı Etiketi İki veya Daha Fazla Kullanmak Sorusunu Cevapla

Tek Sayfada Aynı Etiketi İki veya Daha Fazla Kullanmak ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla