Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1342 Görüntülenme

SSL sertifikası nedir? ve SEO açısından son dönemlerde SSL sertifikası olması gerektiğini duyuyorum sizce ne yapmam gerekiyor

 • 1
 • 1
 • SSL Sertifikası Nedir? için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   26 Nisan 2021, 06:29

   1

   SSL sertifikası toplum arasında güvenli ödeme için şart olarak tanımlanırken gün geçtikce Google için daha farklı anlamlar taşımaya başladı. Bu süre içerisinde SEO kriterleri arasına girerek önemli etkileri göründü. SSL sertifikaları kendi içinde 2 ye ayrılmaktadır. Bu iki sertifika çeşidinin SEO kriteri ve etkisi olarak birinin diğerine oranla pozitif bir artısı bulunmamaktadır. Fakat SEO için şart diyebiliriz SSL. SSL sertifikaları url önündeki http ibaresi HTTPS olarak güncellemenize ve güvenli olarak tanımlanmasına olanak sağlayacaktır.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   16 Mart 2018, 06:44

   1

   Öncelikle evet artık SSL sertifikasının olması gerekiyor, SSL olmayan siteler arama sonuçlarında geri planda bırakılacağı duyurulmuştu. Site adresinizin kullanıcılara doğrulunu ve güvenli hizmet verdiğinizin en önemli sembolü, SSL olan site Güvenli(yeşil bar) ve Https ibaresi alır. Sitenize giren kullanıcıların kişisel bilgileri, site içerisindeki mesajlaşmaları ve diğer bilgileri korunma altına alınmakta bu da siteniz içerisinde gezen kullanıcıya güven sağlıyacaktır.

  Cevapla

  SSL Sertifikası Nedir? Sorusunu Cevapla