Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1679 Görüntülenme

Algoritma pigeon ile localization harici sitemizde yapmamız gereken on-page uygulamalar/değişimleri nelerdir? Mobil siteler için neler önerirsiniz?

 • 1
 • 1
 • Pigeon Algoritması Nedir? için Yanıtlar

   Mustafa Uzun
   Mustafa Uzun

   3 Haziran 2021, 11:55

   1

   Google Pigeon yani güvercin algoritması, Google'ın yerel arama algoritması güncellemelerinden birine verilen kod adıdır. Bu algoritma için anlatılmak istenen ve çoğunlukla ABD üzerinde etki gösteren algoritmanın kendi yapı prensibi site içerisinde yapılan güncellemeler, güncellemelere ait notlar, iyileştirmeler ve bu işlemlerin Google’a bildirmesini kapsamaktadır.

   Bildiğiniz üzere yorumlar haricinde bir yazı kolay kolay güncellenmiyor. Eğer bilgi içeren makaleler değişiklik gösterdikçe güncellenir ve faydasının arttığını algoritma sistemleri tespit ederse bu içeriklerin faydası konusunda sıralama olarak hem etki göstermekte negatif tarafı ise konu bozukluğunda yada “güncel göstermek için güncelleme” konusunda olumsuz puan bulundurmaktadır.

   Diğer konuda mobil siteler için tavsiyelerimiz arasında kolay menü yönlendirmesi, güçlü tasarım, optimizasyona yönelik içerikler ve site hızlandırması mobil siteler için önerdiğimiz ana konulardır.

  Cevapla

  Pigeon Algoritması Nedir? Sorusunu Cevapla