SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

İndexli Yazı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
6 sene önce 1551 Görüntülenme

ben teknoloji ile ilgili siteme bir hata yaparak 3 adet yetişkin içerikli tanıtım yazısı aldım. Şu an adsense ye başvuru yapmıyorum bu tanıtım yazılarının süresi bitince kalıcı olarak İndex li yazıyı nasıl silebilirim? Bu Google için bir sorun olur mu? Silindikten sonra sorun kalır mı adsense için başvuru yollayacağım onun için? Bir de başka sorun olarak sitemizin Google cezası olup olmadığını nasıl anlayabiliriz ?

İndexli Yazı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir? için Yanıtlar

 • Plastik Tabure Çeşitleri
  Plastik Tabure çeşitleri 14 Ekim 2015, 10:37

  Teşekkürler Güzel Paylaşımlarınız için.

 • Atalay Sidar
  Atalay Sidar 14 Ekim 2015, 09:29

  Web sitenizde Google tarafından indeks almış yazıları silmek için Search Console üzerinde bulunan ( Sol menüden Google dizini başlığı altında ) Url’leri kaldır kısmından yapabilirsiniz. Buraya eklediğiniz URL’ler Google tarafından indeksleri silinecek ve siz ilgili içeriği sitenizden de kaldırdığınız taktirde tekrar indeks almayacaktır. Eğer indeksli kalmasını istemediğiniz içerikleriniz mevcutsa bunları kaldırmanız Google için kötü bir algı oluşturmayacaktır.

  Web sitesinin herhangi bir Google cezasına çarptırılıp çarptırılmadığını öğrenmek için Search Console’dan Manuel işlemler bölümünü kontrol etmelisiniz. Arama trafiği başlığı altında Manuel işlemlere tıkladığınızda bir ceza görüyorsanız manuel spam cezası yemişsinizdir. Bunun dışında tek bir anahtar kelime üzerinde yoğun yapılan çalışmalar, aniden sıralamalarda kritik düşüşler, site içerisinde çok yoğun kopya içerik barındırmak gibi durumları gözlemlediyseniz bu da ceza aldığınızın bir kanıtı olabilir.

  Google cezaları ve çözümleri hakkında daha detaylı bilgiyi aşağıdaki e-kitabımız üzerinden indirebilirsiniz.

  https://www.seohocasi.com/seo-kitaplari/

Cevapla

İndexli Yazı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir? Sorusunu Cevapla

İndexli Yazı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla