Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1757 Görüntülenme

Merabalar SEO Hocası öncelikle hizmetleriniz için teşekkür ediyorum. En çok merak ettiğim konulardan bir tanesi yıllarca emek vererek çocuğumuz gibi beslediğimiz siteyi bir gün birisi gelip öldürüyor hacklink ile bunun önlemini nasıl alırız? Gelen hacklinkleri geri Google bildirerek sarsılan güvenimizi nasıl tekrardan eski seviyesine getiririz? Sizler az çok sorumun içeriğini anladınız cevabınız için teşekkürler.

 • 1
 • 1
 • Hacklink Saldırıları Nasıl Engellenebilir? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   26 Ağustos 2015, 08:43

   1

   Hacklink veya türevi saldırılar BlackSEO dediğimiz tekniklerle oluşturulmuş saldırı çeşitleridir. Bir siteden hacklink almak demek o sitenin sahibinden habersiz olarak kendi web sitenizin linkini eklemek ve o siteden backlink almak demektir. Bu yöntem doğal ve yasal olmadığı için kullanımını tavsiye etmemekteyiz. Ek olarak bir siteye hacklink saldırısı yapabilmeniz için yazılım bilginizin de oldukça güçlü olması gerekiyor.

   Web sitenizi yazılımsal saldırılara karşı korumak için güçlü bir alt yapınızın olması gerekiyor. Örneğin SQL injection için iletişim formu gibi alanlardaki verileri filtrelemeniz gerekiyor. Eğer WordPress kullanıyorsanız bir kaç güvenlik eklentisi ile web sitenizin kodlarında olan en ufak değişiklikte dahi size gelen mail ile haberdar olabilirsiniz. Güvenli bir web sitesi hacklinkden kurtulmanın en iyi yoludur.

   Diğer BlackSEO saldırılarından korunmak için ise web sitenize gelen backlinkleri sürekli olarak takip etmeniz, anchor textlerinizde olan kötü niyetli ve spam siteleri Disawow aracı ile engellemeniz gerekmektedir.

  Cevapla

  Hacklink Saldırıları Nasıl Engellenebilir? Sorusunu Cevapla