SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Google Optimizasyonu Nedir?

0
Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Diğer SEO 4 ay önce 1099 Görüntülenme

Merhaba,

Kişisel bir web sitem var düzenli olarak kendi yazdığım özgün içerikleri giriyorum fakat buna rağmen yine de arama motorlarında özellikle rekabetin fazla olduğu kelimelerde üst sıralara çıkamıyorum.
Araştırdığım ve seohocası blog yazılarından anladığım kadarıyla içeriğin yanısıra Google Optimizasyon denilen bir işlem dizisi daha varmış. Peki Google Optimizasyon Nedir? Faydaları nelerdir?

Google Optimizasyonu Nedir? için Yanıtlar

 • Hakkı Can
  0
  Hakkı Can 15 Ağustos 2019, 12:29

  Google Optimizasyonu (Google Arama Motoru Optimizasyonu veya Google SEO), Google’da anahtar kelime aratmalarında web sitenizin üst sıralarda görüntülenmesine yardımcı olmak için yapılır. SEO ingilizce bir kısaltma olup “Search Engine Optimization” baş harflerinden oluşur ve “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelir.

 • Kenan Yüce
  0
  Kenan Yüce 9 Ağustos 2019, 16:03

  Çoğu kullanıcı, SEO işlemlerinin sadece backlink almaktan ibaret zanneder. Oysa Google’ın ilgili açıklamalarını ve önerilerini okuduğumuz zaman, SEO’nun büyük bir işlemler bütününden meydana geldiğini anlayabiliriz. Off-page adı verilen, backlink işlemlerinin ağırlığını oluşturduğu SEO yöntemlerinin aksine; SEO optimizasyonlarının en önemli ve zor kısmını On-page SEO oluşturur. Site içindeki kod hatalarının giderilmesi, kullanıcı dostu bir arayüze kavuşturulması, arama motorunu kandırmaya yönelik hareketlerin izalesi, fotoğraflarla ilgili açıklama ve bilgilerin girilmesi, ara başlık kullanımı vb. gibi bir çok detay; SEO optimizasyonu işlemlerinin içerisinde yer alır. Bu sayede Google botları sitenizi ziyaret ettiği zaman kullanıcı için tasarlanmış bir arayüzle karşılaştığını fark eder ve sitenize buna göre muamele eder. Böylece bir üst sıraya çıkabilmeniz için gerekli tüm işlemleri tamamlamış olursunuz.

 • Çağatay A.
  0
  çağatay A. 2 Ağustos 2019, 12:03

  Google Optimizasyonu, web sitelerinin Google arama motoru sonuçlarında (SERP) üst sıraya gelmek için yapılan tüm çalışmaların genel adıdır.

  Google Optimizasyonu Faydaları;
  • Web sitenizin hedeflediği tüm kelimelerde arama motorlarında üst sıralarda çıkar
  • Arama sonuçlarında üst sıralarda görünmeniz sayesinde web siteniz daha fazla trafik alır
  • Web sitenizin daha fazla trafik alması sayesinde ürün veya hizmet satışlarınızın sayısı artar
  • Bunların yanı sıra arama motorunda üst sırada görünmeniz sayesinde kullanıcınız sizin web sitenize girmese bile üst sıralarda görünmeniz marka bilinirliğinizi arttıracaktır.

  Bu web sitesindeki yazıların neredeyse tamamı Google Optimizasyonuna fayda sağlayacak konuları ele almaktadır. Bu nedenle SEOhocasi’nı düzenli takip etmenizi de ek olarak tavsiye ederim.

Cevapla

Google Optimizasyonu Nedir? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla