Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  2659 Görüntülenme

Kişisel bir web sitem var düzenli olarak kendi yazdığım özgün içerikleri giriyorum fakat buna rağmen yine de arama motorlarında özellikle rekabetin fazla olduğu kelimelerde üst sıralara çıkamıyorum.
Araştırdığım ve seohocası blog yazılarından anladığım kadarıyla içeriğin yanısıra Google Optimizasyon denilen bir işlem dizisi daha var mış. Peki Google Optimizasyon Nedir? Faydaları nelerdir?

En İyi Cevap : Google Optimizasyonu (Google Arama Motoru Optimizasyonu veya Google SEO), Google’da anahtar kelime aratmalarında web sitenizin üst sıralarda görüntülenmesine yardımcı olmak için yapılır. SEO İngilizce bir kısaltma olup “Search Engine Optimization” baş harflerinden oluşur ve “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelir.

 • 1
 • 1
 • Google Optimizasyonu Nedir? için Yanıtlar

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   24 Aralık 2019, 21:46

   1

   Google optimizasyonu hakkında bilgi vermeden önce özgün içerik hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum. İçeriğinizi oluştururken hedef kitlenizin ne aradığını düşünmelisiniz. Yani hedef kitlemin aradığı bilgiler benim içeriğimde yer alıyor mu sorusuna yanıt aramalısınız. Google optimizasyonu, arama sonuçlar sayfasında sitenizin üst sıralarda kullanıcılara sunulmasını sağlayan çalışmalardır. Doğal arama sonuçlarında görüntülenmenizi sağlayan bu işlemlerle sitenize organik trafik çekebilirsiniz. Organik trafiğin ne anlama geldiğini anlatan https://www.seohocasi.com/soru-cevap/organik-trafik-ne-demek/ içeriğimizi de okumanızı tavsiye ediyorum.

   Ek olarak, Google arama sonuçlarının çalışma mantığından bahsetmek istiyorum. Sitelerin taranma işlemini sağlayan arama motoru botları, sitenize gelir ve sayfalarınızı tarar. Sayfalarınızda sorun teşkil eden durum yoksa tarama işlemini tamamlar. Tarama işlemini tamamlayan arama motoru botları siteyi dizine ekleme işlemini yapar. Dizine eklenen siteniz artık arama sonuçlar sayfasında kullanıcılara sunuluyor.

   İşte tam bu aşamada Google optimizasyonu yaparak üst sıralarda hedef kitlenize işletmenizi sunabilirsiniz. SEO deneyimlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   Google optimizasyonu yapan site sahipleri bazı kriterleri göz önüne alarak çalışmalar gerçekleştirirler. Bu çalışmalar sonucunda siteniz üst sıralarda listelenir. SEO kriterleri ve daha fazlasının yer aldığı geniş kapsamlı https://www.seohocasi.com/seo-nedir/ içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca sayfada yer alan 20 soruluk teste katılarak sertifika sahibi de olabilirsiniz.

   Hakkı Can
   Hakkı Can

   15 Ağustos 2019, 12:29

   1

   Google Optimizasyonu (Google Arama Motoru Optimizasyonu veya Google SEO), Google'da anahtar kelime aratmalarında web sitenizin üst sıralarda görüntülenmesine yardımcı olmak için yapılır. SEO İngilizce bir kısaltma olup "Search Engine Optimization" baş harflerinden oluşur ve "Arama Motoru Optimizasyonu" anlamına gelir.

   Kenan Yüce
   Kenan Yüce

   9 Ağustos 2019, 16:03

   1

   Çoğu kullanıcı, SEO işlemlerinin sadece backlink almaktan ibaret zanneder. Oysa Google'ın ilgili açıklamalarını ve önerilerini okuduğumuz zaman, SEO'nun büyük bir işlemler bütününden meydana geldiğini anlayabiliriz. Off-page adı verilen, backlink işlemlerinin ağırlığını oluşturduğu SEO yöntemlerinin aksine; SEO optimizasyonlarının en önemli ve zor kısmını On-page SEO oluşturur. Site içindeki kod hatalarının giderilmesi, kullanıcı dostu bir arayüze kavuşturulması, arama motorunu kandırmaya yönelik hareketlerin izalesi, fotoğraflarla ilgili açıklama ve bilgilerin girilmesi, ara başlık kullanımı vb. gibi bir çok detay; SEO optimizasyonu işlemlerinin içerisinde yer alır. Bu sayede Google botları sitenizi ziyaret ettiği zaman kullanıcı için tasarlanmış bir arayüzle karşılaştığını fark eder ve sitenize buna göre muamele eder. Böylece bir üst sıraya çıkabilmeniz için gerekli tüm işlemleri tamamlamış olursunuz.

   Çağatay A.
   çağatay A.

   2 Ağustos 2019, 12:03

   1

   Google Optimizasyonu, web sitelerinin Google arama motoru sonuçlarında (SERP) üst sıraya gelmek için yapılan tüm çalışmaların genel adıdır.

   Google Optimizasyonu Faydaları;
   • Web sitenizin hedeflediği tüm kelimelerde arama motorlarında üst sıralarda çıkar
   • Arama sonuçlarında üst sıralarda görünmeniz sayesinde web siteniz daha fazla trafik alır
   • Web sitenizin daha fazla trafik alması sayesinde ürün veya hizmet satışlarınızın sayısı artar
   • Bunların yanı sıra arama motorunda üst sırada görünmeniz sayesinde kullanıcınız sizin web sitenize girmese bile üst sıralarda görünmeniz marka bilinirliğinizi arttıracaktır.

   Bu web sitesindeki yazıların neredeyse tamamı Google Optimizasyonuna fayda sağlayacak konuları ele almaktadır. Bu nedenle SEOhocasi'nı düzenli takip etmenizi de ek olarak tavsiye ederim.

  Cevapla

  Google Optimizasyonu Nedir? Sorusunu Cevapla