SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Google neden bu kadar geç indexliyor ?

0
Enes Topcuu
Enes Topcuu
Google Sıralama Değişimleri 9 sene önce 1324 Görüntülenme

Bir firma sitesi yaptım. Site komple html’den oluşuyor. Wm Tools’a ekledim. Robots.txt dosyasıda attım. Ancak neredeyse 20 gün olacak kabul etmedi. Bu indexlenme süresi neden bu kadar geç ? Yada benmi hatalıyım ?

Google neden bu kadar geç indexliyor ? için Yanıtlar

 • the_joker
  0
  The_joker 29 Ekim 2010, 21:36

  Google neden bu kadar geç index alıyor sorusu yerine ben nasıl erken index aldırırım diye kendinize sormanız gerekiyor.Google sizin için bir şey değil siz google için birşeyler yapmalısınız.Ne mesela özgün olmalısınız.Çömert olmalısınız.Sabır göstermelisiniz.

  örnekker
  günlük sabit içerikler girmeniz gerekmekte
  Site içeriği ile aynı olan diğer sitelerden link alımı yapmalısınız
  Sosyal imleme sitelerini kullanmalısınız
  Temanız tamamen eşsiz olmalı
  Aynı içeirkteki sitelerden farkınızı belli etmeniz gerekir.

 • bahadirhan
  3
  Bahadirhan 14 Temmuz 2010, 11:54

  İndexleme süresi siteden siteye değişmektedir bunun sebebi bazen sizin yazı girme sıklığınız bazen kullandığınız bazen de sitenizi kurduğunuz alt yapı olabilmektedir.

  Bunun için yapmanız gereken ilk olarak aşağıdaki linkten sitenizi Google’a eklemektedir
  https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=sitemaps&passive=1209600&continue=https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?continue%3Dhttp://www.google.com.tr/addurl/&followup=https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?continue%3Dhttp://www.google.com.tr/addurl/

  İkinci olarak da yapılması gereken sitenin Google Webmaster Araçlarına eklenmesidir.
  http://www.google.com/webmasters/tools/

  Bunları yaptıktan sonra artık endişelenmenize gerek yok ister 1 hafta sürsün ister 1 ay siteniz mutlaka indexe dahil olacaktır.

 • admin
  0
  Admin 14 Temmuz 2010, 09:33

  Yeni açılan siteler için indexlenmesi ortalama 1 – 2 hafta arasında gerçekleşir. Tabi senin yaptığın işlemler bunu hızlndırmak için faydalı ancak yeterli değildir. Yapılması gereken diğer önemli değişiklikler şöyledir, site haritası oluşturulmalı ve yine Google webmastert tools içerisinden bu site haritası yüklenmelidir. En güncel sitelerden belirli bir süreliğine link almak en etkili yöntemdir. Örneğin twitter veya facebook gibi yüksek trafiğe sahip sosyal medya sitelerinden alınacak link çok kısa sürede sitelerin indexlenmesini sağlar. Bunun dışında, site anasayfasına eklenecek robots kodu sitelerin indexlenmesini hızlandırır ve kolaylaştırır.
  meta name=”robots” content=”index, follow”

Cevapla

Google neden bu kadar geç indexliyor ? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla