Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

12 sene önce  |  1917 Görüntülenme

Bir firma sitesi yaptım. Site komple html'den oluşuyor. Search Console'a ekledim. Robots.txt dosyasıda attım. Ancak neredeyse 20 gün olacak kabul etmedi. Bu indexlenme süresi neden bu kadar geç? Yada benmi hatalıyım?

 • 1
 • 1
 • Google neden bu kadar geç indexliyor? için Yanıtlar
   the_joker
   The_joker

   29 Ekim 2010, 21:36

   1

   Google neden bu kadar geç index alıyor sorusu yerine ben nasıl erken index aldırırım diye kendinize sormanız gerekiyor. Google sizin için bir şey değil siz Google için birşeyler yapmalısınız. Ne mesela özgün olmalısınız. Çömert olmalısınız. Sabır göstermelisiniz.

   örnekker
   günlük sabit içerikler girmeniz gerekmekte
   Site içeriği ile aynı olan diğer sitelerden link alımı yapmalısınız
   Sosyal imleme sitelerini kullanmalısınız
   Temanız tamamen eşsiz olmalı
   Aynı içeirkteki sitelerden farkınızı belli etmeniz gerekir.

   bahadirhan
   Bahadirhan

   14 Temmuz 2010, 11:54

   1

   İndexleme süresi siteden siteye değişmektedir bunun sebebi bazen sizin yazı girme sıklığınız bazen kullandığınız bazen de sitenizi kurduğunuz alt yapı olabilmektedir.

   Bunun için yapmanız gereken ilk olarak aşağıdaki linkten sitenizi Google'a eklemektedir
   https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=sitemaps&passive=1209600&continue=https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?continue%3Dhttp://www.google.com.tr/addurl/&followup=https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?continue%3Dhttp://www.google.com.tr/addurl/

   İkinci olarak da yapılması gereken sitenin Google Webmaster Araçlarına eklenmesidir.
   http://www.google.com/webmasters/tools/

   Bunları yaptıktan sonra artık endişelenmenize gerek yok ister 1 hafta sürsün ister 1 ay siteniz mutlaka indexe dahil olacaktır.

   admin
   Admin

   14 Temmuz 2010, 09:33

   1

   Yeni açılan siteler için indexlenmesi ortalama 1 - 2 hafta arasında gerçekleşir. Tabi senin yaptığın işlemler bunu hızlndırmak için faydalı ancak yeterli değildir. Yapılması gereken diğer önemli değişiklikler şöyledir, site haritası oluşturulmalı ve yine Google webmastert tools içerisinden bu site haritası yüklenmelidir. En güncel sitelerden belirli bir süreliğine link almak en etkili yöntemdir. Örneğin Twitter veya Facebook gibi yüksek trafiğe sahip sosyal medya sitelerinden alınacak link çok kısa sürede sitelerin indexlenmesini sağlar. Bunun dışında, site anasayfasına eklenecek robots kodu sitelerin indexlenmesini hızlandırır ve kolaylaştırır.
   meta name="robots" content="index, follow"

  Cevapla

  Google neden bu kadar geç indexliyor? Sorusunu Cevapla