SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Google indexlerine virüs bulaşır mı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
6 sene önce 975 Görüntülenme

Site:ornekdomain.com yazdığımda binlerce https linkiyle çıkan indexler var. SSL sertifikam olmadığı halde bu indexler nereden cıkıyor. ve nasıl kaldırabilirim. Bilgi verir misiniz.

Google indexlerine virüs bulaşır mı? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  Erhan Kolci 29 Nisan 2021, 12:20

  Bu durum domainin daha önce kullanıldığı ve indexlerinin olduğu anlamına gelmektedir. Öncelikle mevcut indexlerin kaldırılması ve mevcut sayfalarınızın indexlenmesini sağlayabilirsiniz. Search Console üzerinden yeni urlleri de getirme isteğinde bulunmanız halinde güncel urlleriniz serpte değişecektir. Şu hatırlatmayı da yapmalıyım, güncel algoritmalar tamamen kullanıcılara yönelik olup daima güvenli ve faydalı bilgiyi sunma eğilimindedir. Bu sebeple SSL sertifikası son bir kaç yılda oldukça önem kazanmış durumdadır. Sitenizde mutlaka bir güvenlik sertifikası olmasını tavsiye ederiz.

 • Bengül Toker
  Bengül Toker 14 Kasım 2015, 12:51

  Merhaba Buğra Bey,

  site:ornekdomain.com yazdığınızda https şeklinde index aldığı gözüküyorsa bu sitenin daha önceden SSL sertifikası aldığını gösterir. Şu an sitenizde SSL sertifası yok ise https şeklinde açılan sayfalarınızı 301 yönlendirmesi yaparak http sayfalarına yönlendirirseniz sorunu çözmüş olursunuz. İndexlerin silinme sürecini arttırmak için ve yeni sayfaların indexlerini hızlı getirmek adına webmaster tools araçlarından Google gibi getir yaparak sitenizin yeni halinin hızlıca index almasını sağlayabilirsiniz.

Cevapla

Google indexlerine virüs bulaşır mı? Sorusunu Cevapla

Google indexlerine virüs bulaşır mı? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla