Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1402 Görüntülenme

Haber sitem var. Bu sitenin haberlerde yer almasını istiyorum. Google haberlere nasıl kayıt olurum? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

 • 1
 • 1
 • Google Haberlere Nasıl Kayıt Olabilirim? için Yanıtlar

   SEO Hocası
   Seo Hocası

   24 Aralık 2019, 19:00

   1

   Ekip arkadaşımız sizler için Google Haberlere Nasıl Kayıt Olabilirim sorusunu yanıtladı:

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   28 Kasım 2019, 22:32

   1

   Google Haberler kaydından önce bazı hatırlatmalar yapmak istiyorum. Sitenizin Google Haberler altında listelenecek haber metinlerinde aranan iki temel kriterden bahsedebiliriz. Bunlar orijinal içerik ve şeffaflık. Orijinal içerik; haber içeriğinin alıntı veya kopya olmayıp, kendinizin ürettiği metinlerdir. Google Haberler'e kabul edilen sitelerin hem yenilik hem de orjinallik açısından önemli haber yer almalıdır.

   Şeffaflık; sitenize gelen ziyaretçi içeriği yayınlayan hakkında net bilgilere ulaşmalı ve bu bilgilere güvenmelidir. Bu yüzden Google Haberler’de yer almak isteyen bir site haber kaynağında tarih ve künye bilgileri; yazarlar, yayın, yayıncı, şirket veya arkasındaki yayın ağı hakkında bilgiye yer vermeli ve iletişim bilgilerini kullanıcıya sunmalıdır. Bu konuda diğer ziyaretçilerimizden gelen bir soru üzerine yayınlanan içeriği incelemek isterseniz https://www.seohocasi.com/soru-cevap/google-news-kaydi-nedir-neler-olmasi-gerekir/ linkine tıklayarak okuyabilirsiniz.

   Google Haberler kaydına gelecek olursak, mutlaka Google Search Console üzerinden hesabınızın https ile açılan versiyonunu doğrulamalısınız. Çünkü kayıt işlemini Search Console aracılığıyla gerçekleştireceğiz. Daha sonra, Google Haberler Yayıncı Merkezi’ne sitemizi eklediğimiz Search Console hesabımız ile giriş yapmamız gerekiyor. Karşınıza çıkan kısımda sitemizin https ile açılan haliyle “Haberler Dizinine eklenme isteğinde bulunun” butonuna tıklıyoruz.

   Google Haberler başvuru sayfası karşımıza geldi. Burada sitemiz hakkında bilgi vermemiz gereken bir kısım, site URL’i, şehir bilgisi, site adı, site dili gibi sorular soracak. Bu kısmı doğru ve eksiksiz doldurmalısınız. Biraz aşağıya indiğinizde “Sitenizeki içerik için geçerli olan tüm kategorileri seçin” kısmı karşınıza çıkacak. Burada Google Haberler için hangi kategorilerimize başvuru yaptığımızı belirtiyoruz. Birden fazla kategori de belirtebiliriz. Gönder butonuna tıklayarak Google Haberler kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Google Haberler ekibi 1-3 hafta içerisinde inceleyip tarafınıza dönüş sağlayacaktır. Başvuru sonucu mail ile tarafınıza iletilir fakat Yayıncı Merkezi’nden başvuru durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

   Son olarak haber siteleri için 10 SEO faktörünün yer aldığı içeriğimizi incelemek isterseniz tıklayabilirsiniz.

  Cevapla

  Google Haberlere Nasıl Kayıt Olabilirim? Sorusunu Cevapla