Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1379 Görüntülenme

Google güncellemeleri sonrasında 1. sırada yer alan web sitem 5. sıraya geriledi. Bu aşamada si̇temin eski sıralamasına döndürmek için aksiyon almak istiyorum. Ne yapmalıyım? Yardımlarınızı rica ediyorum.

 • 1
 • 1
 • Google Güncellemeleri Sonrası Sitemde Düşüşler Yaşıyorum? için Yanıtlar

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   28 Kasım 2019, 14:07

   1

   Google algoritmasında yılda yaklaşık 500-600 defa değiştirmektedir. Google güncellemelerinin büyük bir çoğunluğu çekirdek güncellemelerinden oluşmaktadır. Ancak Google arama sonuçlar sayfasına etki edebilecek güncellemelere de yer veriyor. Bu güncellemelerde etkilenen sitelerin düşüşler yaşamasını doğal karşılamalısınız.

   Ayrıca sitemizde yer alan Google güncellemelerine dair bilgileri incelemek isterseniz https://www.seohocasi.com/google-algoritma-guncellemeleri/ adresinde yer alan içeriğimizi göz atabilirsiniz.

   Google güncellemeleri sonrasında kullanıcılar hızlı aksiyon alma eğiliminde bulunuyorlar. Bununla birlikte güncellemeyle birlikte yayınlanan taze içerikleri inceleyip düzenleme gerçekleştiriyorlar. Burada yayınlanan tüm içeriklerin incelenmesi yerine Google güncellemesi sonrasında sadece güvenilir SEO kaynaklarını okumanızı tavsiye ediyoruz. Daha önce bu durumu yaşayan birçok site sahibinin çözümüne destek olmak amacıyla hazırlanmış olan https://www.seohocasi.com/google-da-sira-kaybetmenin-sebepleri/ adresini de inceleyebilirsiniz.

   Sitenizde ki düşüş için hızlıca aksiyon almak yerine rakiplerimizin ve kendi sayfalarımızın güncelleme sonrasında ki değişikliklerini gözlemlemeliyiz. Düşüş yaşayan sayfalarımızdaki trafik ve pozisyon değişimlerini izleyiniz. Sonrasında üst sıralara çıkan rakiplerimizi gözlemleyip analiz listemizi hazırlamaya başlayabiliriz. Burada ki analizi hızlıca tamamlamalı ve sitemizde ki eksiklikleri tamamlayarak yaşadığınız düşüşü durdurup, eksi konumuza çıkmanız çok daha kolay olacaktır. SEO Hocası olarak birçok güncelleme yaşan kullanıcılarımızdan gelen sorulara yanıt vererek, bu sorulara sizin de göz atmanı için https://www.seohocasi.com/etiket/google-guncellemesi/ adresinde ki içerikleri okumanızı tavsiye ediyorum.

  Cevapla

  Google Güncellemeleri Sonrası Sitemde Düşüşler Yaşıyorum? Sorusunu Cevapla