SEO Hocası'na Sor

Google Analytics Kodu Ne Demek?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Google Analytics 2 sene önce 513 Görüntülenme

yeni açtığım web sitemde istatistklerimi takip etmek istiyorum. Bununla ilgili arama yaptığımda Google’ın bu konuda Analytics adında ücretsiz bir hizmeti olduğunu fark ettim. Fakat Google Analytics için kayıt olmama rağmen Google Analytics Kodu kısmında bazı sorunlar yaşadım niçin web siteme Google’un bir kodunu koyuyorum. Açıkçası benim içime sinmedi ve o yüzden eklemek istemedim. Google Analytics Kodu Nedir? Niçin web sitemize bu kodu eklememiz gerekiyor aydınlatabilir misiniz?

Google Analytics Kodu Ne Demek? için Yanıtlar

  • Öznur A.
    öznur A. 2 Ağustos 2019, 15:18

    Google Analytics Kodu, sitenize ait istatistiklerin toplanması için web sitenize eklemeniz için verilen bir koddur. Bu kod sayfasında Google Analytics web sitenizdeki istatistiki verileri toplar ve daha sonra Analytics hesabınızdan web sitenize ait istatistikleri detaylı olarak takip edebilirsiniz.

    Google Analytics kodunu web sitenize eklerken istatistiklerinin görünmesini ve verilerin Google ile paylaşılmasını istemeyeceğiniz sayfalara bu kodu eklemeyerek güven sorununuzu da böylece çözebilirsiniz. Bu konuda şunu da belirtmek gerekir ki Google Analytics Kodunu her bir web sayfanızın HTML kod bölümüne eklemelisiniz.

Cevapla

Google Analytics Kodu Ne Demek? Sorusunu Cevapla

Google Analytics Kodu Ne Demek? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla