Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1518 Görüntülenme

yeni açtığım web sitemde istatistklerimi takip etmek istiyorum. Bununla ilgili arama yaptığımda Google'ın bu konuda Analytics adında ücretsiz bir hizmeti olduğunu fark ettim. Fakat Google Analytics için kayıt olmama rağmen Google Analytics Kodu kısmında bazı sorunlar yaşadım niçin web siteme Google'un bir kodunu koyuyorum. Açıkçası benim içime sinmedi ve o yüzden eklemek istemedim. Google Analytics Kodu Nedir? Niçin web sitemize bu kodu eklememiz gerekiyor aydınlatabilir misiniz?

 • 1
 • 1
 • Google Analytics Kodu Ne Demek? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   16 Temmuz 2021, 12:22

   1

   Merhaba,

   Google Analytics servisinin güvenilirliği ve amacı konusunda verilmiş cevaplara şunu da eklemek gerekiyor: reklam planlaması konusunda büyük bir yardımcıdır. Google Analytics verileri doğrultusunda reklamlarla ortak kullanıldığında reklam dönüşlerinizi, etkileşim oranlarını arttırabilir ve hedef kitleniz için en iyi performansta reklamlar planlayabilirsiniz.Google Analytics özellikleri her geçen gün geliştiriliyor ve yeni ölçüm verileri ekleniyor. Bu veriler bir web sitenin performansını ölçmede gerçek zamanlı ve doğru bilgilerle yapmak adına oldukça önemlidir.

   Google Search Console hesabı ve Google Analytics hesabını birbirine bağlayarak daha verimli hale getirebilir ve sitenize yeni ziyaretçiler bulmak için projeler üretebilirsiniz.

   Berin Sur
   Berin Sur

   18 Haziran 2021, 15:35

   1

   Merhaba,

   Google Analytics, web sitemize gelen ziyaretçileri detaylı olarak analiz etmemizi sağlayan ücretsiz ve son derece faydalı bir araçtır.
   Bu aracı kullanabilmemiz için web sitemize Google Analytics bize bir kod verir ve bu kodu web sitemize eklememiz gerekmektedir.

   Bu tool sayesinde kullanıcıların sayısını, web sitemizden hemen çıkma oranlarını, demografik bilgilerini, web sitemize hangi kanallardan geldikleri gibi bilgilere ve anlık verilere ulaşabiliyoruz. Bu nedenle bu aracı kullanmak birçok yönden fayda sağlamaktadır.

   Öznur A.
   öznur A.

   2 Ağustos 2019, 15:18

   1

   Google Analytics Kodu, sitenize ait istatistiklerin toplanması için web sitenize eklemeniz için verilen bir koddur. Bu kod sayfasında Google Analytics web sitenizdeki istatistiki verileri toplar ve daha sonra Analytics hesabınızdan web sitenize ait istatistikleri detaylı olarak takip edebilirsiniz.

   Google Analytics kodunu web sitenize eklerken istatistiklerinin görünmesini ve verilerin Google ile paylaşılmasını istemeyeceğiniz sayfalara bu kodu eklemeyerek güven sorununuzu da böylece çözebilirsiniz. Bu konuda şunu da belirtmek gerekir ki Google Analytics Kodunu her bir web sayfanızın HTML kod bölümüne eklemelisiniz.

  Cevapla

  Google Analytics Kodu Ne Demek? Sorusunu Cevapla