SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Analytics Hesabında Farklı Sitelerin Barındırılması

0
Kerim Ölmez
Kerim Ölmez
Google Analytics 5 sene önce 447 Görüntülenme

Merhaba, aynı analytics kullanıcı hesabında; örnek: İki veya daha çok rakip site barındırmak herhangi bir problem sebebi olur mu ? Eğer problem olmazsa 1-mail analytics hesabında bulunan örnek;
siteler-1 hesabında iki ayrı mülk olarak mı oluşturulmalı veya siteler-2 hesabı açılarak burada mı mülk oluşturulmalıdır ? Daha farklı bir yaklaşımla her rakip site için ayrı bir gmail hesabı üzerinden,

örnek: birincihesap-mail – ikincihesap-mail analytics hesapları oluşturularak işlem yapılması mı caziptir ? Ek olarak, rakip siteden kasıt, birbirinden bağımsız iki veya daha fazla farklı şirket ancak sektör ve faaliyet alanı aynı olan şirketlerin siteleridir.

Not: Uzunca bir araştımadan sonra soruya net cevap olabilicek herhangi bir Türkçe kaynak bulunamamıştır, yabancı kaynaklarda ise çok tezat görüşler ve grafiksel olarak deneme yanılma yöntemleri yayınlanmıştır.

Daha önceki soruma vermiş olduğunuz cevaptan dolayı teşekkür eder, bu soru için de değerli görüş, yorum ve bilgilerinizi esirgemeyeceğinizi umar, iyi çalışmalar dilerim.

Analytics Hesabında Farklı Sitelerin Barındırılması için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 14 Eylül 2014, 22:45

  Merhabalar,

  Çok karmaşık ve anlaşılmaz bir soru yöneltmişsiniz. Burada sorunuzun cevabını verebilmek için anlatmak istediğinizi çok iyi okumak gerekiyor.

  Sorunuzun cevabı eğer o sitelerin tamamı size aitse bir hesapta, başka site ve kuruluşlara, hesapların ayrı olması gereken içeriklerde ise ayrı hesapların oluşturulması gerekmektedir.

Analytics Hesabında Farklı Sitelerin Barındırılması Sorusunu Cevapla