SEO Hocası'na Sor

Çok Dilli(ccTLDs) Site İçin Google Analytics Tercihi

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Google Analytics 5 sene önce 959 Görüntülenme

Merhabalar, ben çok dilli bir site oluşturma üzerinde çalışıyorum. Şu an için 3 domain var; siteadresi.com.tr Türkiye için, siteadresi.com İngilizce dili için ve siteadresi.ru da Rusça site için olmasını düşünüyorum. SEO analizi için Google Analytics’de her bir domaini ayrı ayrı mı eklemem gerekiyor yoksa tek bir hesaptan takip etmek mi gerekiyor. Google’a en iyi görünmek için nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Çok Dilli(ccTLDs) Site İçin Google Analytics Tercihi için Yanıtlar

  • admin
    Admin 19 Mart 2015, 15:10

    Merhabalar,

    Her siteyi ayrı ayrı eklemenizi öneririz, çünkü farklı domainlerdir, eğer tek domain altında dil seçeneği olsaydı tek domain üzerinden dil seçeneklerinin değişkenlerini tanımlamanız yeterli olacaktı. Farklı alan adları için bir hesapta herşeyi tutmak kafanızı karıştıracak ve site girişleri için lokasyon ve gerekli düzenlemeleri eksik olarak gerçekleştiriyor olacaktınız.

    Bunun yerine her alan adı için farklı analytics hesabı ve coğrafi konum belirlemeniz çok daha faydalı ve mantıklı olacaktır. Bu tür coğrafi hedefleme yapmanız siteniz için hem sağlıklı olacak hemde analytics sonuçlarını daha etkin ve doğru bir şekilde göreceksiniz…

Cevapla

Çok Dilli(ccTLDs) Site İçin Google Analytics Tercihi Sorusunu Cevapla

Çok Dilli(ccTLDs) Site İçin Google Analytics Tercihi ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla