Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1272 Görüntülenme

Fragman sitelerindeki SEO nasıl olmalıdır? (Genel hatlarıyla)

 • 1
 • 1
 • Fragman Sitesine SEO Nasıl Yapılır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   24 Aralık 2014, 11:56

   1

   Merhabalar Ufuk Bey;

   Bir film sitesinin SEO çalışmaları, arama yoğunlukları itibari ile rekabet düzeyi yüksek olduğu için normal bir çalışma yerine biraz daha yoğun bir çalışma gerektirecektir. Temel hatları ile belirtmek gerekirse, önce site içi optimizasyondan başlamalısınız. Bir sitenin site içi SEO yapısı ne kadar sağlıklı olursa yapılacak SEO çalışmalarının etkisini daha fazla almasına neden olacaktır. Çünkü SEO, sadece backlink almak değil öncelikle siteyi optimize edip daha sonrasında çeşitli şekillerde rakipleri ve sektörü analiz ederek bunlar sonucunda belirlenen stratejinin uygulanmasıdır. Bu noktada site içi SEO ve site dışı SEO şeklinde çalışmaları ayırdığımız için öncelikle site içi SEO yapınızın düzgün olması gerekir.

   Site dışı çalışmalarda ise potansiyel rakipleriniz olan ilk sayfadaki fragman sitelerini backlink, çalıştığı anahtar kelimeler, yaptığı çalışma yöntemleri gibi bir çok kriter üzerinden inceleyerek bu bulgulara göre çalışmalar gerçekleştirmelisiniz. Dikkat edeceğiniz nokta ise, film sitelerinde çok yapılan doğal olmayan çalışmalar yerine tamamen doğal çalışmalar gerçekleştirmek olacaktır.

   Bu konuyla ilgili daha önceki yazımı olan https://www.seohocasi.com/film-siteleri-icin-seo-anektodlari/ bu sayfadan çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Cevapla

  Fragman Sitesine SEO Nasıl Yapılır? Sorusunu Cevapla