Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1703 Görüntülenme

E-Ticaret sitesi kurduk. Sitemiz Google'da indexlendi fakat ürünlerin isimlerinde değişiklik yaptık. Kategorilerin title bölümlerini sonradan yazdık ve yeni ürünler ekliyoruz sürekli. Fakat yaptığımız değişiklikler Google'a yansımıyor. Sitemizin indexlenmesi için ne yapabiliriz? Biraz araştırdım ping siteleri, Google gibi getir gibi şeyler var. Fakat onlarda sadece o sayfayı indexlenyebiliyoruz anladığım kadarı ile. Sitenin genel olarak index almasını nasıl sağlayabiliriz?

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

 • 1
 • 1
 • E-Ticaret Sitesinde Tüm Sayfaların İndex Alması Nasıl Sağlanır? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   26 Ağustos 2015, 18:55

   1

   Merhabalar Hasan Bey;

   Arama motoru botları yeni siteleri öncelikle ziyaret eder ve sitenizde bir süre gezindikten sonra sitenizden çıkar. Bu süre içerisinde öncelikle ana sayfanız index alır. Arama motoru botları sitenize tekrar ziyaretinde eğer sitenizde bir güncellik yoksa sitenizden sayfa indexlemeden çıkar. Dolayısı ile sayfalarınız bu şekilde indexlenmez. Bu şekilde her ziyaretlerinde güncellik olmaması durumunda artık sitenize olan ziyaret sıklığını azaltacaktır. Bu ziyaret azaldığında ise sitede bir güncelleme yapsanız dahi arama motoru botları sitenizi hemen ziyaret etmeyeceği için sayfalarınız yine index almayacaktır. Bu durumda sitenizdeki sayfaların index alması için botları manuel olarak sitenize çağırmanız gerekecektir. Google gibi getir kullandığınızda ise genellikle çağırdığınız sayfa index alacaktır.

   Sitenizdeki tüm sayfaların index alması için sitenizin tamamen aktif olması gerekmektedir. E-ticaret sitelerinde ise özellikle ürün açıklamarında kopya içerik olmaması, ürünlerde doğal yorumlar olması, ana sayfada sürekli değişen ürün yapısı olması gibi siteyi aktif tutacak yapılara sürekli önem vermelisiniz.

   Bunun haricinde ise çeşitli hızlı index yöntemleri ile sitenizin daha çabuk index almasını sağlayabilirsiniz. Güncel içerik, imleme siteleri, sosyal medya platformları, ping siteleri, sitemap oluşturma, örneğin sitenizde yer alan blogdaki yazılarda ufak değişiklikler yapmak, yazılarınıza ve ürünlerinize yorumlar yapılması, sayfalar arası gezinme hızı, sidebar alanında son yazılarınızı listelemek, ana sayfanın güncelliği gibi durumlar hızlı index almanızı sağlayacak ipuçlarından bazılarıdır. Daha detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

   https://www.seohocasi.com/hizli-indexlenme-icin-inanilmaz-ipuclari/

  Cevapla

  E-Ticaret Sitesinde Tüm Sayfaların İndex Alması Nasıl Sağlanır? Sorusunu Cevapla