SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Domain Kendi Anahtar Kelimesinde Listelenmiyor

0
Fatih Karaca
Fatih Karaca
Domain Kriterleri 4 sene önce 199 Görüntülenme

Alan adı mail adresindeki alan adı, yeni alındı ve daha yeni kullanılmaya başlandı fakat kendi anahtar kelimesinde sıralama almıyor. Indexte alıyor ayrıca deneme amaçlı dot.tk’dan aynı isimde alan adı alındı 3 sayfadan giriş yaptı bu alan adında ne gibi bir sorun olabilir? siteadi.com yazdığımızda bir marka ile çakışıyor bunun etkisi olabilir mi?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Domain Kendi Anahtar Kelimesinde Listelenmiyor için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 3 Haziran 2014, 19:00

  Merhabalar,

  Domain eğer kendi aramasında çıkmıyorsa bu konuya sebebiyet verecek iki husus bulunmaktadır.

  Birinci husus sitenin ana sayfasında kullanılan bir manuel SPAM işlemi bulunuyorsa Google ana sayfayı sıralamalardan çıkarmış olabilir. Bu durumda sitenizin ana sayfasındaki SEO unsurlarını göz önünde bulundurmalısınız. Genellikle yinelenen anahtar kelimeler, kodsal bozukluk, yanlış hiyerarşi ve DUPLICATE CONTENT (kopya içerik) sebebiyet vermektedir. Sitenizin içerisinde yapılan SEO kriterlerini http://www.SEOhocasi.com/SEO/ adresindeki SEO Analiz aracı yardımıyla öğrenebilirsiniz.

  İkinci husus ise site domaini daha önceden kullanılmış ise bu konuda disavow links ile engelleme yapılmasıdır. Gerekirse tüm backlinkler engellenerek bu işlemler tamamlanır ve devam ettirilir. Bu işlemin kontrolü için http://www.SEOhocasi.com/en-iyi-backlink-sorgulama-araclari/ adresindeki makaleyi inceleyebilirsiniz.

Domain Kendi Anahtar Kelimesinde Listelenmiyor Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et