Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 sene önce  |  1220 Görüntülenme

Alan adı mail adresindeki alan adı, yeni alındı ve daha yeni kullanılmaya başlandı fakat kendi anahtar kelimesinde sıralama almıyor. Indexte alıyor ayrıca deneme amaçlı dot.tk'dan aynı isimde alan adı alındı 3 sayfadan giriş yaptı bu alan adında ne gibi bir sorun olabilir? ornekdomain.com yazdığımızda bir marka ile çakışıyor bunun etkisi olabilir mi?

 • 1
 • 1
 • Domain Kendi Anahtar Kelimesinde Listelenmiyor için Yanıtlar

   admin
   Admin

   3 Haziran 2014, 19:00

   1

   Domain eğer kendi aramasında çıkmıyorsa bu konuya sebebiyet verecek iki husus bulunmaktadır.

   Birinci husus sitenin anasayfasında kullanılan bir manuel SPAM işlemi bulunuyorsa Google anasayfayı sıralamalardan çıkarmış olabilir. Bu durumda sitenizin anasayfasındaki SEO unsurlarını göz önünde bulundurmalısınız. Genellikle yinelenen anahtar kelimeler, kodsal bozukluk, yanlış hiyerarşi ve DUPLICATE CONTENT (kopya içerik) sebebiyet vermektedir. Sitenizin içerisinde yapılan SEO kriterlerini https://www.seohocasi.com/seo-nedir/ adresindeki SEO Analiz aracı yardımıyla öğrenebilirsiniz.

   İkinci husus ise site domaini daha önceden kullanılmış ise bu konuda disavow links ile engelleme yapılmasıdır. Gerekirse tüm backlinkler engellenerek bu işlemler tamamlanır ve devam ettirilir. Bu işlemin kontrolü için https://www.seohocasi.com/backlink-nedir/ adresindeki makaleyi inceleyebilirsiniz.

  Cevapla

  Domain Kendi Anahtar Kelimesinde Listelenmiyor Sorusunu Cevapla