Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1311 Görüntülenme

ben bir kaç yabancı siteden link aldım ve bir kod gördüm merak ettiğim için sizi rahatsız ediyorum.

Yabancı bir sitelere kod ekliyorum ve en çok merak ettiğim bu lang tr kodu işe yarar mı yaramaz mı bir arkadaşa sordum evet Türk sitesi olduğunu ifade ve Türk arama Search optimizasyonunda fayda vereceğini ifade ediyor dedi acaba sizin düşünceniz nedir?

 • 1
 • 1
 • Backlink Alırken TR Etiketi Kullanılır mı? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   21 Şubat 2015, 08:42

   1

   Konu dışı alanlarda kullanılması pek tavsiye edilmez. Normalde de hreflang etiketi meta etiketi olarak kullanılır. Farklı amaçlar kullanmak arama motorlarını kandırma olacağından manipüle edici olacaktır.

   fatih
   Fatih

   21 Şubat 2015, 04:01

   1

   Normal durumlarda kullanmanın ne gibi bir faydası olur veya kullanmamanın zararı olabilir mi?

   admin
   Admin

   31 Temmuz 2014, 06:25

   1

   HrefLang etiketi tam olarak yurt dışı sitelerden kendi sitenize kaynak olarak gösterilen makale yada yorumlarda eklenmesi gereken farklı dile hitap etiketidir.

   Yani bir sitede yüzeysel olarak bilgisayardan bahsediliyorsa ve sizin sitenizde aynı makalenin "ÇEVİRİ" yazısı mevcutsa bu durumu hreflang etiketiyle bildirebilirsiniz. Örnek olarak;
   a href="ornekdomain.com" rel="alternate" title="Computer Hardware Information" hreflang="tr-TR">Bilgisayar Donanımı Bilgileri

   murat kaya
   Murat Kaya

   30 Temmuz 2014, 12:47

   1

   merhabalar hocam Search Console'da "uluslararası hedefleme" (Sitenizde hreflang etiketi yok.) uyarısı alıyorum, "hreflang" etiketini eklemek sitem için zararlı olur mu? Bir zararı olmazsa nasıl ekleyebilirim? şimdiden teşekkür ederim...

   admin
   Admin

   8 Mayıs 2014, 18:19

   1

   Merhabalar Mehmet Bey,

   Almış olduğunuz "link içerisine (hreflang="tr") etiketi kullanarak link veriyorum" demek istediğinizi anladım. Öncelikle hreflang için bir bilgi verelim.

   Hreflang etiketi site haritalarında, meta etiketlerinde ve link olarak verilebilecek bir kod yapısıdır. Bu kod yapısında bir içeriğin harici olarak başka kaynakta farklı dilde olduğunu anlatmak için arama motorlarına verilen bilgidir. Bu bilgiler genellikle site haritalarında, meta etiketlerinde ve link içeriklerinde kullanılır.

   Arama motorlarına o bilgiyi vermektedir ve alakasız bir konudan kendinize "hreflang" etiketi gönderirseniz sizin için zararlı bir etken olacaktır.

  Cevapla

  Backlink Alırken TR Etiketi Kullanılır mı? Sorusunu Cevapla