SEO Hocası'na Sor

Alan Adında (-) Seperatör Kullanmak Sorun Yaratır Mı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Domain Kriterleri 11 ay önce 311 Görüntülenme

Merhabalar, alan adımda (-) seperatör kullanıyorum bu durum web sitem için bir sorun yaratır mı? Spam, manuel işlem gibi hatalarla karşılaşır mıyım?

Alan Adında (-) Seperatör Kullanmak Sorun Yaratır Mı? için Yanıtlar

 • Seo Hocası
  Seo Hocası 31 Mart 2020, 18:59

  Merhaba,
  Siteniz içinde yer alan seperatör kullanımı alan adınızda ceza almanızı gerektirecek bir durum değildir. Ancak URL yapısında dikkat etmeniz gereken hususlar bulunuyor.

  URL yapısında parametre kullanımından kaçınılmalıdır. Hatalı/karışık URL’ler gibi parametre kullanımı da SEO açısından sakıncalıdır. URL’ler basit bir şekilde oluşturulursa, bu durum arama motoru sonuçlarına olumlu katkı sağlayacaktır.
  Kelimeleri ayırmak için tire (-) kullanılmalıdır. URL’lerde alt çizgi, boşluk veya herhangi bir özel karakter kullanılmamalıdır.
  Büyük harf yerine küçük harf kullanılmalıdır. Bazı durumlarda, büyük harfler kopya sayfa sorunu oluşturabilir. Örneğin, seohocasi.com/Blog ve seohocasi.com/blog iki farklı URL olarak görülebilir; ve bu kopya sayfa olmasına neden olabilir.
  Mümkünse, URL parametrelerinin kullanımından kaçının; çünkü bunlar, izleme ve çoğaltma içeriği ile ilgili sorunlar oluşturabilir. Parametrelerin kullanılması gerekiyorsa (örneğin, UTM kodları) bunları dikkatli kullanın.

Cevapla

Alan Adında (-) Seperatör Kullanmak Sorun Yaratır Mı? Sorusunu Cevapla

Alan Adında (-) Seperatör Kullanmak Sorun Yaratır Mı? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla