Page Authority

Web sitenizin arama sonuçlarında ne kadar iyi performans göstereceğini ve konuyla alakalı sayfa otoritesindeki diğer sitelerle karşılaştırıldığında ne kadar rekabetçi olduğunu sayfa özelinde ölçmektedir.

Page Speed

Tüm web sayfasının içeriğinin tarayıcı penceresinde görüntülenmesinin tam olarak ne kadar sürdüğünün bir ölçümüdür. Yükleme hızı hem kullanıcı deneyimini hem de sıralamanızı etkilemektedir. Yükleme süresi uzun olan web sitelerinde ziyaretçilerin siteden hemen çıkma oranı artacağı için de sitemiz olumsuz yönden etkilenecektir.

PageRank

Google’ın bir web sitesinin arama sonuçlarında yer alabilmesi için alaka düzeyini ve önemini ölçen algoritmadır. Web sitesine, kendisine ve bağlantı vermekte olan diğer tüm sitelerine dayanarak bir PR numarası atamaktadır.

Paid Traffic

Bir ziyaretçinin, reklam olarak çıktığınız içeriğe tıklayarak web sitenize gelmesi durumunda elde ettiğin tüm trafiktir.  Sonuçları direkt olarak anlık alabildiğiniz için oldukça popüler bir stratejidir. En çok bilinen iki ücretli trafik platformu Google Ads ve Facebook’tur.