De-indexing

Bir sayfanın arama motoru dizininden kaldırılmasıdır. Böylelikle bu sayfa arama motoru sonuç sayfanızda görünemez hale gelmektedir. Bu işlemi sayfanızı “no index” şeklinde değer vererek yapabilirsiniz.

Description

Site genelinde her sayfa özelinde belirlenmesi gereken kısa ve öz açıklama kısmıdır. Arama sonuçlarında Title(başlık) ve URL adresinin altında yer alır. Kod tarafında ise; .. Arasına eklenmelidir. Meta Description, içerisinde anahtar kelimemizi bulundurmalı ve 50 -160 karakter arasında olmalıdır. Amacımız kullanıcının sitemizi ziyaret etmesini sağlamak olduğu için dikkat çekici bir açıklama bu konuda bizlere yardımcı olacaktır.

Direct Traffic

Ziyaretçilerin tam olarak website adresinizi  (URL) tarayıcıya girerek ulaşarak yapmakta olduğu ziyaretlerin sayısıdır.

Disavow Links

Sitenize gelen tüm backlinkler, sizler için yararlı değildir. Güvenilmeyen kaynaklardan gelen bağlantılar kötü sayılmaktadır ve sizleri ceza alacak kadar kötü etkileyebileceği gibi SEO’nuzu da olumsuz yönde etkileyecektir. Google’ın “Bağlantıları Reddetme” aracını kullanarak sitenize link gelmesini istemediğiniz domain adreslerini engelleyebilirsiniz.

Dofollow Links

Var olan tüm bağlantılar varsayılan olarak dofollow bağlantılardır. Bir sayfanın arama sonuçlarına yer edinmesini sağlamaktadır.

Domain

Web sitenizin alan adı ya da IP adresi olarak görüntülenmekte olduğu kısımdır.

Duplicate Content

Kopya içerik, birden fazla web sitesinde aynı içeriğin yer alması durumudur. Arama motoru botu, hangi sitenin konuyla daha alakalı olduğunu belirleyemediğinden dolayı sizlere ait olan sayfalarda “Canonical” etiketi ile bu durumu çözebilirsiniz.