SEO Fiyat Hesaplama

WordPress » Kırık Link Kontrolü

Broken Links Açıklaması

Blog yazarları, yazılarını yazarken kendi sitelerindeki başka sayfalarına veya diğer internet sitelerine link verebiliyorlar. Ancak yazı yazıldığı andan itibaren, belirli bir süre geçtikten sonra linkini verdiği siteler kapanabiliyor veya yazılar silinebiliyor. Biliyoruz ki Google, aslında varolmayan sayfalara verilen linkleri yani kırık linkleri sevmemektedir. Sizin link verdiğiniz sayfa Google tarafından indexlenir ancak öyle bir sayfa aslında kalmamıştır, işte bu gibi sayfalara kırık link denmektedir. Eklentinin orjinal ismi : Broken Link Checker. Bu eklenti ile yazılarınızda bulunan linkler kontrol ediliyor ve eğer kırık link varsa onun üzerini çiziyor. Dosya indirme siteleri için harika bir eklenti.

Broken Links Kurulumu

 • En başta tüm eklentilerde olduğu gibi eklentiyi indirip, WinRAR programı aracılığıyla içindeki klasörü RAR'dan çıkarıyoruz.
 • Çıkan klasörü, herhangi bir FTP yöneticisi ile sitemize bağlanıp .../wp-content/plugins dizinine gönderiyoruz.
 • Admin panelinden Eklentiler sayfasına giriyoruz ve eklentiyi aktifleştiriyoruz.

Broken Links Kullanımı

Eklentinin ayarları için admin panelindeki sol bölümdeki Ayarlar'ın alt menüsü olan Link Checker sayfasına girmeniz yeterlidir. Bu sayfaya girdikten sonra, yazılarınızda kullandığınız linklerden hangilerinin kırık olduklarını öğrenebilirsiniz.

Broken Links Resmi

SEO Hocası
SEO Hocası
13 Şubat 2010

WordPress » Kırık Link Kontrolü için Yorumlar

 • Karanalp Fındıkçı
  Karanalp Fındıkçı 17 Mayıs 2015, 19:38

  tamamda ben google ın indekslediği ancak sitemden kaldırdığım sayfaları veya yazıları nasıl bulabilirim. Buna benzer bir eklenti mevcutmu bu konuda.

 • Kevser Çuhadar
  Kevser çuhadar 22 Kasım 2014, 01:18

  Selam, Bu eklenti iyi daha önceler broken link checkeri kullaniyordum ama wordpressi sürekli tardigi icin sistemi cok kasiyordu özellikle icerik coksa ve bazen kirik linki silecegim derken komple yaziyi zap diye siliyordu..

  Simdi Broken link manager isimli eklentiyi kullaniyorum hem daha kullanisli hem de sistemi zorlamiyor. Sizede tavsiye ederim.

 • İrfan Anıl Zöğ
  İrfan Anıl Zöğ 7 Mart 2012, 14:42

  can bey kolay gelsin bende 13 bin tane kırık link cıktı 4 sıradan 8sıraya dustu ve nasıl temizlicez bu kırık lınklerı yardımcı olursanız sevınırım can bey

 • Adem
  Adem 7 Ekim 2010, 19:39

  Kırık linkleri sitemizde barındırmamalıyız. Kırık linkler hem kötü görüntü oluştur hem de SEO puanını düşürür. Zaten kırık link olması da anlamsız.

WordPress » Kırık Link Kontrolü için Cevap Yaz