Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2482 Görüntülenme

Yurtdışı SEO nasıl yapılır? Mesela Rusya'daki kullanıcılar arama motorlarında yazdıkları Rusça kelimelerde sitemin çıkmasını istiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim?

 • 1
 • 1
 • Yurt Dışı SEO Nasıl Yapılmalı? için Yanıtlar

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   29 Eylül 2015, 08:29

   1

   Merhabalar Ömer Bey;

   Yerel SEO yapıldığı gibi Yurtdışı SEO'nun da farklı çalışma stratejileri var. Özellikle Rusya'nın Google arama sonuçlarında yükselmek istiyorsanız öncelikle sitenizin Rusça dil özelliği bulunması gerekiyor. Her kullanıcı olduğu gibi Rusya'daki kullanıcılar da içeriğe çok önem verirler. Bu nedenle, büyük bir ziyaretçi kitlesi alabilmeniz için sitenizde mutlaka güncel olarak kalite yazılar bulunması gerekiyor.

   Rusya'daki web sitesi sahipleri kendilerini tanıtmaları için genelde yazılı/videolu röportajlar yapmayı tercih ediyor. Türkiye'de bunun yavaş yavaş ilerliyor olsa da Rusya'da bu çok daha yaygındır. Bu durum sizi ve sitenizi daha fazla popüler yapmasına yardımcı oluyor. Özellikle büyük bir firmanın sitesi ise, internet kullanıcılarından daha fazla güven kazanırsınız. Ziyaretçi aldıkça sitenizin yükselmemesi için hiçbir nedeni olmayacaktır.

   Bir şey daha eklemek gerekirse; Rusya'nın da özel sosyal medya ve binlerce kaliteli kaynaktan backlink alabileceğiniz siteler var. Doğru bir strateji belirledikten sonra siteniz rahat bir şekilde yükselecektir. Ve tabi ki şunu da belirtmekte fayda var;

   Rusya'da bu sektör oldukça yaygın, dolayısıyla internet kullanıcıların, web sitesi sahiplerinin büyük bir oranı SEO'nun ne kadar önemli olduğu farkındadır. Google global olarak en yaygın arama motoru olabilir, ancak bu durum Rusya'da farklı. Rus internet kullanıcıların çoğu Yandex arama motorunu tercih ediyor. Bunu aklınızda tutmanızı ve bu şekilde adımlar atmanızı öneririm.

  Cevapla

  Yurt Dışı SEO Nasıl Yapılmalı? Sorusunu Cevapla