Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1220 Görüntülenme

Şimdi bir script yapmaya başladım bu scripti kullandığım siteye SEO nasıl yaparım? ikinci sorum h1, h2, h3, h4, h5, h6 etiketleri çok önemli midir?

 • 1
 • 1
 • Yeni Scripte SEO Çalışması için Yanıtlar

   admin
   Admin

   8 Haziran 2015, 14:57

   1

   Merhaba Batuhan Bey,

   Başlangıç aşamasında önce site içinizi SEO'ya uyumlu hale getirerek daha sonra site dışı SEO çalışmalarına başlayabilirsiniz. Siteniz tamamlanıp aktif hale geldiğinde sitenizi https://www.seohocasi.com/seo-analiz/ bu adresten analiz ederek hatalarınızı düzenleyebilirsiniz.

   H Tagları için ise;

   H1 etiketi, sitedeki sayfa başlığından sonra gelen en önemli kelimeleri vurgulamak için konu başlığında kullanılan bir etikettir ve siteniz içerisinde yalnızca 1 defa kullanılmalıdır. Sitenizde h1 etiketini şu şekilde kullanmanız gerekir: Sayfa içeriğine çok yakın olacak şekilde, içeriğin hemen üzerine anahtar kelimenizi eklemeniz gerekmektedir.

   Siteniz içerisindeki H etiketlerinin sıralaması, yukarıdan aşağıya, küçükten büyüğe doğru olmalıdır. Örneğin, h3 tagı h2 tagının üzerinde olmamalıdır.

   Sitenizde mutlaka H tagları bulunmalıdır, h1 max 1 adet, h2 max 4 adet, h3 max 4 adet kullanılmalıdır. H4, h5 ve h6 için ise kullanma zorunluluğu yoktur. Fakat çok gerekli durumlarda kullanabilirsiniz.

  Cevapla

  Yeni Scripte SEO Çalışması Sorusunu Cevapla