Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1434 Görüntülenme

Yeni bir domain aldım archive.org dan bakıyorum 2011 2013 yıllarında kullanılmış 2013 ocak kayıdı gözüküyor archive.org da.

Domain Google Adsense Banlı çıktı bunu Google ile irtibata geçip banı kaldırtabilirim bu kolay gibi gözüküyor. Daha öncede bu tarz sorunlar yaşadım kaldırttım.

Domain'i Google'da arattığımda farklı sitelerde tanıtım yazıları çıkıyor karşıma bu domain'in geçmişi benim yeni başlayacağım projemi olumsuz etkiler mi?

Sizce 0 bir domain alıp başlamak mı yoksa bu yeni aldığım domain de arama motorlarının gözünde 0 domain mi acaba whois değiştiği için. bu gibi sorunlar yaşayan arkadaşlar sanıyorum olmuştur.

 • 1
 • 1
 • Yeni Domain Google Geçmişi için Yanıtlar

   admin
   Admin

   6 Mayıs 2014, 19:21

   1

   Merhabalar Can Bey,

   Bir sitenin Google'da geçmişte sorun yada sıkıntı yaşadığını anlamış ve backlink geçmişinde görsel yada tüzel aramalarla yaptığınız verilerde bir problem olduğunu anladıysanız o alan adını kullanmanızı tavsiye etmemekteyiz.

   Ayrıca, bu domain adresi sizin için çok önemli ve hiçbir şeye değişemeyeceğiniz bir içerikte ise o zaman backlink sorgulama araçlarının yardımıyla sitenize gelen tüm bağlantıları ve linkleri engelleyebilir, yeni bir isim ortaya çıkarmaya çalışabilirsiniz. Bu alan adının devamında ise size fayda sağlayacak içerikler olacaktır. Bunun için biraz çabalamak ve sitenin geçmişini temizleme konusunda biraz emek vermeniz gerekmektedir.

  Cevapla

  Yeni Domain Google Geçmişi Sorusunu Cevapla