Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1208 Görüntülenme

Herkese selamlar bir sorum olacak ..

Alan adı satan bir arkadaştan Beğendiğimiz Bir domain satın aldık, domain en az 1 yıl satıcının park sitesine yönlenmişti. "Satılık Domain" yazan sitesine ..

1 yıldır kullanıyoruz Google'da "bizimornekdomain.com" diye arama yapınca bazen "Satılık Domain" diye gözükmekte ve ön bellekte o park sayfasının adresinin ön belleğidir diye çıkıyor .. 24 saat içerisinde düzeliyor 4- 5 gün sonra tekrar Satılık Domain diye çıkıyor ..

Ne yaptıysak çözemedik ..

ön bellek te bu şekilde ..

("Bu, http://parksayfası.com/ için Google'ın önbelleğidir. Bu, sayfanın 11 Sub 2018 15:05:35 GMT tarihine ait anlık görüntüsüdür.
Aradan geçen süre zarfında geçerli sayfa değişmiş olabilir.")

Yardım ederseniz çok memnun olurum ..

 • 1
 • 1
 • Yeni Domain Ön Bellek Sorunu için Yanıtlar

   HakanSancak
   Hakansancak

   25 Şubat 2018, 14:11

   1

   Park edilen domainlerde bu problem oldukça sık karşılaşılan bir sıkıntı. Ancak problemi çözmeye gelince uygulayabileceğiniz birden fazla çözüm yolu mevcut.
   - Öncelikle Google Search Console ve Google Analytics kodlarını sitenize yerleştirdiğinize emin olun ve Google’ın sitenizi indekslemesini kolaylaştırın.
   - Ardından, sitenizin meta başlık(meta title) ve meta description kısımlarını kontrol ederek gerekli güncellemeleri yapın.
   - Search Console üzerinden Tarama > Google Gibi Getir özelliğini kullanarak ana sayfanızın indekslenme sürecine katkıda bulunun.
   - Sitemap.xml dosyasını sitenize yerleştirdiğinize emin olun ve doğru çalışıp çalışmadığını Search Console > Tarama > robot.txt Test Aracı ile test edin. Yine Tarama kısmındaki Site Haritaları sekmesini de kontrol etmenizde fayda var.
   Yukarıda bahsetmiş olduğum adımlar pek çok kişi için bu problemi çözüyor. Ancak, nadiren de olsa bazı durumlarda çözümün bu yollar ile de sağlanamadığını söyleyenler var. Bu noktada da teknik SEO konusunda uzman kişilerden destek almanızı tavsiye edebilirim.
   Umarım bahsettiklerin sorununuzu çözer.
   Bol trafikli ve sorunsuz günler dileğiyle.

  Cevapla

  Yeni Domain Ön Bellek Sorunu Sorusunu Cevapla