Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1120 Görüntülenme

Konuyu doğru yerde mi açıyorum bilmiyorum? iki WordPress sitemiz var bu 2 sitenin de otomatik paylaşımlarını aynı Facebook sayfasında paylaşıyoruz ! A ve B site içerikleri aynı fakat Facobook sayfası A sitesinin isimi ile açılmış burada SEO açısından bir sıkıntı var mı kopya içerik veya Google için yanıltıcı görünebilir mi? Şimdiden teşekkür ediyorum

 • 1
 • 1
 • Yazıların Facebook Sayfasında Paylaşımı için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   26 Nisan 2021, 06:41

   1

   Bu konuda önemli bir kaç husus var. Bunlardan biri yayınlanma tarihi. Önceliğimiz web sitemizdeki yayınlanan yazı olduğunda, web sitemizdeki yazı sayfamızın sitemap üzerinden ve sayfa içerisinde yayınlanma tarihinin eklenmiş olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ve ardından ortalama olarak Google üzerinden sitemapteki yazıların ne kadar sıklıkla kontrol edildiğini takip edip o sürenin ardından metin olarak Facebook'ya paylaşılmasını öneriyorum. Alternatif bir senaryo olarak ise, yazının linki facebookta yayınlayarak yazıda bulunmayan kısa özgün bir metin ile paylaşım yapılabilir.

   İki web sitesinde aynı içeriğin yayınlanıyor oluşu otoritesi yüksek olanın düşüğü baskılamısı ve otoritesi düşük olanın duplicate içerikten ötürü verimli olmamasına sonuç açar. Eğer ikisinde farklı içerikler var ise, aynı olan içerikler için sitenin birinden diğerine canonical ile link verilmeli kaynakça belirtilmelidir.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   18 Haziran 2018, 15:51

   1

   Şöyle iza etmek isterim, A ve B sayfasında ki içerikler aynı ise bir sorun var fakat farklı içerikler tek bir hesap üzerinden paylaşılırsa sorun olmayacaktır.

  Cevapla

  Yazıların Facebook Sayfasında Paylaşımı Sorusunu Cevapla