Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2106 Görüntülenme

biz ayakkabı ve çanta ürünlerimizi E-Ticaret sitemizde pazarlamaktayız. Gerekli SEO çalışmalarını bir çok uzmana danışarak doğru şekilde yaptığımıza inanıyoruz. Düzenli olarak blogumuzda paylaşımlar yapmaktayız. Ama trafik konusunda halen problemler yaşamaktayız. Trafiğimizde artma ya da azalma olmuyor hep sabit kalıyor. Sizce trafiğimizi arttırmak için kısa vadede geri dönüş alabilmek için SEO dışında nasıl bir yol izlemeliyiz?

 • 1
 • 1
 • SEO Dışı Trafik Arttırma Yolları için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   31 Ağustos 2015, 20:31

   1

   SEO çalışmaları web sitelerine trafik kazandırmak amacıyla değil, anahtar kelimelerin arama motorlarındaki konumlarında daha üst sıralarda gösterilmesini sağlamak amacıyla yapılan çalışmalardır. Bu noktada seçilen anahtar kelimeler trafikten ziyade geri dönüşüm oranı yüksek anahtar kelimelerden seçilirse kazanç anlamında sitenize fayda sağlayacak nitelikte olabilirler. Web sitenize gelen 1000 ziyaretçinin geri dönüşümü 10 kişi ise bu sizin için zarardır fakat 100 kişinin geri dönüşüm oranı 10 kişi ise bu oldukça güzel bir başarıdır diyebiliriz. ( Geri dönüşüm = satış ) Web sitenize gelen trafikten çok gelen kullanıcıların % kaçına ürün satabildiğinizi hesaplamanız, en çok çıkış yapılan sayfalarınızı bulup bu sayfalarınızı optimize etmeniz sizin için fayda sağlayıcı unsurlardır. Dışarıdan ziyaretçi çekebilmek kadar içerideki ziyaretçiyi satışa dönüştürmek de sizin için oldukça önemli bir unsurdur.

   Dışarıdan çekilebilecek trafik konusunda ise en maliyetsiz yolu sosyal medyadır. Bu noktada E-Ticaret siteleri için özellikle instagramı tavsiye edebilirim. Aktif ve etkili bir şekilde kullanıldığında hem iyi bir reklam hem de iyi bir satış kanalına dönüştürülebilir. Diğer sosyal medya platformlarını da aktif bir şekilde kullanarak kullanıcı odaklı reklam çalışmaları yapabilir, marka bilinirliğinizi arttırabilir, web sitenizin linklerini paylaşarak trafik oranını arttırabilirsiniz.

   Bunlara ek olarak forum siteleri üzerinden web sitenizin tanıtımını yapabilir, haber sitelerine reklam yazıları gönderebilirsiniz. ( bu çalışmalar size backlink olarak da geri dönecektir. ) Facebook veya Ads aracılığı ile ücretli reklam kampanyaları düzenleyerek farklı çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

  Cevapla

  SEO Dışı Trafik Arttırma Yolları Sorusunu Cevapla