Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1902 Görüntülenme

Çok sayıda örneğin 100 kadar Twitter hesabı açarak sitemdeki ilgili konuları paylaşmak istiyorum.

Şimdi bu linkler kalıcı olacak profilde tıklanma ihtimaller zayıf. Ayrıca hepsi aynı IP hesabı ile atılacak. Arada bir değiştirebilirim. Fakat faydasını görebilir miyim? veya sizin bu konuda fikirleriniz varsa almak isterim.

Google'ın gözüne nasıl hoş görüneceğiz. Bir iki örnek ile açıklarsanız. sürekli profil sayfası link yağmuruna tutulmayacak. Linksiz şekilde doğal tweetleri de atmayı düşünüyorum. Tweetdeck bu şekilde kullanılabilir.

Ayrıca tweetdeck ile 1 linkli tweet atıp, diğer hesapların komple RT yapmasına imkan var. Siz nasıl görüyorsunuz bu stratejiyi. Yada şöyle yaparsan daha güzel olur dediğiniz bir şey var mı?

Umarım biraz detaylı cevap verirsiniz.

Şu birinci adım, akabinde şöyle yap, şunu da yap gibi
ifadeler kullanırsanız seviniriz.

 • 1
 • 1
 • Twitter SEO Nasıl Yapılır? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   14 Temmuz 2015, 07:06

   1

   Sosyal Medya ( Facebook, Twitter gibi ) linkleri eskiden Google tarafında indeks almıyordu fakat Google bu şirketlerle yaptığı anlaşmalar sonucunda burada bulunan profilleri de arama sonuçlarına dahil etti. Bazı aramalarda Facebook ve Twitter profillerinin ilk sayfalarda yer aldığı bilinmektedir. Bunun sebebi öncelikle bu hesapların kullanıcı etkileşim oranının oldukça fazla olmasıdır. Sayfanın beğenisinden ziyade paylaşım başına düşen etkileşim ( beğeni, rt, fav, paylaşım ) oranı oldukça fazladır. Bu sayfaların tek bir şeye hizmet ettiğini de göz önünde bulundurursak Google bu hesapları faydalı birer web sitesi gibi algılamaktadır.

   Örnek olarak SEOHocası'nın Twitter hesabı SEO kelimesinde 3. sayfada yer almaktadır. Bunun sebebi profil içerisinde sürekli SEO ile ilgili linkler paylaşılması, kullanıcıların işine yarayacak faydalı bilgiler içermesidir. Twitter üzerinden SEO çalışması yapacaksanız çok sayıda hiç kullanılmayan hesapları açıp aynı ip'den bu hesapları birbiri ile etkileşime geçirmeniz yani bir nevi Google'ı kandırmaya çalışmak anlamına gelecek ve doğal olarak Google bu yemi yutmayacaktır. Öncelikle belirlediğiniz anahtar kelimeyi içeren bir hesap açmalısınız. Eğer bu şekilde bir hesap alamıyorsanız da çok fazla üzülmeyin. Sonrasında ise bu sayfada düzenli ve sık bir şekilde kullanıcılarınızın işine yarayacağı bilgileri, püf noktalarını, sektöre göre ufak tefek tüyoları paylaşarak kullanıcı sayılarınızı ve etkileşim oranını arttırmaya çalışın. Twitter Analytics üzerinden hangi paylaşımınızın ne kadar etkileşime girdiğini görebilirsiniz. Bu etkileşim oranı size farklı taktikler yaratma imkanı sunacaktır. Sektörünüzde bulunan insanları Twitter üzerinden takip ederek hangi saatler arasında daha fazla paylaşım yapıldığını tespit edip bu saatleri oldukça aktif bir şekilde kullanmaya çalışın. Twitter'da hashtagleri takip ederek etkileşim oranını arttırabilirsiniz fakat alakasız hashtagler kullanıcı kaybetmenize sebep olabilir.

   Sonrasında ise yaptığınız paylaşımlarda web sitenizin linklerini paylaşabilirsiniz. Bu noktada hem Twitter profiliniz aktif olacak hem de web sitenizi kullanıcı açısından beslemiş olacaksınız. Yukarıda bahsettiğim sektör ile alakalı ipuçları, püf noktaları, taktik yada strateji gibi şeyleri geliştirip E-kitap haline getirip kullanıcılarınıza tweet attırarak indirme imkanı sunabilirsiniz. Bu indirme linkinde hem web siteniz hem de sizin profiliniz yer aldığı için etkileşim oranınız daha da yükselecektir. Bütün bu etkileşim ve fayda sağlama oranı doğal olarak hem takipçilerinizi arttıracak hem de Google tarafından fark edilip size sıralama bazında fayda sağlayacaktır.

   Yani kısaca işin özeti Google'ı kandırmaya çalışmaktan, sahte profiller ile etkileşimi arttırıp kendinizi kandırmaktan ziyade "Kullanıcılarıma Nasıl Daha Çok Faydalı Olurum?" diye düşünerek buna yönelik stratejiler geliştirmek size en doğal ve kalıcı faydayı sağlayacaktır.

  Cevapla

  Twitter SEO Nasıl Yapılır? Sorusunu Cevapla