Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1955 Görüntülenme

Youtube gibi rank'i yüksek sitelere link bırakmak, yorumlar kısmına sitemizin adresini yazmak (sadece konuyla alakalı videolara) ve spam yorumlardan kaçınmak (çok fazla yorum yazmaktan kaçınmak ve bilgi verici yorumlar yazmak) site SEO'su açısından ne kadar faydalı olur? Ya da yeni bir video yükleyerek video açıklama kısmına yazılan linklerin de aynı şekilde SEO'ya ne gibi avantajları veya dezavantajları olur?

 • 1
 • 1
 • YouTube Video Backlinkler'in Etkisi Nedir? için Yanıtlar

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   3 Ağustos 2015, 11:05

   1

   Merhaba Sefer Bey;

   Sektörünüz veya siteniz ile alaklı videolara bilgi verici veya tavsiye şeklinde bir yorum yazarsanız sitenize daha fazla kişinin girme ihtimali artacaktır. Dolayısıyla fazla reklam olmayacak şeklinde bir yorum yazarsanız hem video yükleyicisi tarafından engellenmezsiniz hem de sitenize yarar sağlayacaktır.

   Ayrıca eğer websitenize özel bir video veya tanıtım videosu hazırlayıp YouTube gibi video sitelerine yüklerseniz marka bilinirliğiniz artar. Ve açiklama kısmında detaylandırıcı bir yazı yazıp altında linkinizi eklerseniz kaliteli backlink edinmiş olacaksınız. Bu da sitenize oldukça fazla yarar sağlayabilir.

  Cevapla

  YouTube Video Backlinkler'in Etkisi Nedir? Sorusunu Cevapla