Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2788 Görüntülenme

Scoop'a bir blog gözü ile mi yoksa sosyal medya olarak mı bakmalıyız? Yani bir hesap açıp blog gibi önce biraz özgün makale kasıp sonradan mı link verelim yoksa sosyal medya hesapları gibi direkt özgün yazılarla link çıkışına başlayalım mı? Hangisi daha faydalı olur acaba?

 • 1
 • 1
 • Scoop.it Nedir? Nasıl Kullanılır? için Yanıtlar

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   20 Ekim 2015, 15:01

   1

   Özgür bey

   Sosyal medya yönetimi ve blog oluşturma birbirinden farklı alanlar gibi algılanmaktadır. Günümüzde sosyal medyanın liderliği ele almasıyla internet insanlarının dikkat süresi azalmış ve blog yazıları okunması uzun ve zahmetli bir iş olarak algılanmaya başlanmıştır. Scoop.it tam bu noktada bize çözüm sunan bir platformdur. Scoop.it sayesinde istediğiniz içeriği sosyal medya hesapları üzerinden paylaşabilir ya da kullanıcıların içeriği, direkt kaynağından, okuması için onları kaynak siteye yönlendirebilirsiniz. Bu yönlendirme çeşitliliği internet pazarlaması ve kullanıcı hedeflenmesi yönünde gerçekçi adımlar atmanızı sağlar.

   Scoop.it’i websiteniz ve sosyal medya hesaplarınız arasındaki bir köprü gibi düşünebilirsiniz. Scoop.it’in üzerinden bağlayacağınız sosyal medya hesapları ile paylaştığınız içeriklerin aynı anda farklı sosyal medya mecralarına ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu bağlantılar üzerinden, kullanıcıları Scoop.it üzerindeki sayfanıza (Hub) ya da direkt olarak içeriğin kaynağı olan sitenize yollayabilirsiniz. Varsayılan ayar olarak kullanıcılar Scoop.it üzerindeki profilinize ulaşırlar. Bunu değiştirdiğiniz takdirde artık ilerdeki paylaşımlarınız için de Scoop.it bu ayar seçeneğini kullanacaktır.

   Şimdi sorunuza dönecek olursak, diyelim kolaya kaçtık ve Scoop.it profilimizi zenginleştirmeden, sosyal medya hesaplarında paylaşacağımız kadar bir içerik hazırlayıp yayına başladık. Kullanıcılar içeriğinizden ötürü, sizi takip etmek, sizin içeriklerinizden faydalanmak isteyecektir. Bu durumda eğer Scoop.it sayfanızın yetersiz olduğunu görürlerse o zaman elde edeceğiniz trafik kalıcı olmaz. O yüzden benim tavsiyem Scoop.it profilinizi olduğunca zengin hale getirip Scoop.it üzerinden sosyal medya hesaplarınıza paylaşım yaparken Scoop.it profilinizde daha fazla içerik olduğunu ifade eden kelime öbekleri ile sosyal medya trafiğinizi Scoop.it profilinize çekmektir. İkinci aşamada ise Profiliniz üzerinden yönlendirme amaçlı dikkat çekici, iş bağlayıcı kelimeler kullanarak sosyal medya hesaplarınızdan topladığınız ilgiyi site trafiğine dönüştürebilirsiniz.

  Cevapla

  Scoop.it Nedir? Nasıl Kullanılır? Sorusunu Cevapla