Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1400 Görüntülenme

Daha önce web siteme kopya içerikler girmiştim haliyle Google sitemi kopya içerikten dolayı dikkate almadı. Tüm içerikleri sildim. Sitem vize sitesi olduğu için her ülke için yeni bir domain aldım ve yayınladım. Yaklaşık 15 adet ülke sitesi. Ve bu sitelerle ana sitemin o ülke sayfası arasında link alışverişi yaptım. Bu sitemi nasıl etkiler? Yanlış mı yapmışım acaba? Öneriniz nedir?

 • 1
 • 1
 • Yanlış SEO Uygulaması Mı Yaptım? için Yanıtlar

   Aydanur Tepe
   Aydanur Tepe

   5 Mart 2020, 16:07

   1

   Öncelikle bizlere soru sorduğunuz için teşekkür ederiz. Bir web sitesinde kopya içeriklerin bulunması durumunu Google tespit ettiği takdirde farklı birkaç cezalar vermektedir. Kopya içeriklerinizi arama motoru sonuç sayfasında göstermeyip, indexlerinizi kaldırmak gibi cezai işlemler uygulamaktadır. Sitenizi ciddi anlamda kopya durumuna düşürmeden ve Google tarafından ceza almadan bu süreci atlattığınız için sevindiğimi belirtmek isterim.

   Sorunuzun devamına gelecek olursak; web sitenize farklı web sitelerinin sitelerinin referans olması, sizlere link vermesi Google'ın gözünde otoriter olmanıza yardımcı olmaktadır. Bunlara ek olarak siteniz, kendi web sitenizden daha otoriter, daha güçlü web sitelerinden link geldiği zaman olumlu yönde etkilenirken tam tersi güçsüz ve otoritesi bulunmayan web sitelerinden gelen linkler sayesinde ise olumsuz etkilenecektir.

   Bu durumda sizlerin oluşturmuş olduğu 15 farklı domain adresi henüz belli bir otoriteye ulaşmadıysa vermiş olduğunuz linklerin etkisini kısa sürede görmeniz pek mümkün olmayacaktır. Ancak böyle bir yol tercih etmektense tüm ülkeler için aynı domain altında hizmet vererek tek bir domain adresinizi güçlendirmeniz daha doğru olacaktır.

   Aslında yapmış olduğunuz çalışmada herhangi bir yanlış durum söz konusu değil, ancak belirtmiş olduğum gibi birden fazla domain adresini güçlendirmeye çalışmaktansa tek bir domain altında tüm vize seçeneklerine yer vermeniz sizi daha güçlü duruma getirecektir. Bu durumda sizlere de önerimiz bu olacaktır.

  Cevapla

  Yanlış SEO Uygulaması Mı Yaptım? Sorusunu Cevapla