SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Yabancı Sitelere SEO çalışması nasıl yapılmalıdır ?

0
Salih şentürk
Salih şentürk
Diğer 5 sene önce 642 Görüntülenme

merhaba İngilizce bir site açmak istiyorum rekabeti aşırı yüksek bir sektör . SEO konusunda Yerli firmalar Türkiye piyasasında iyiler fakat amerika ve kanada için başarılı olabilirler mi yoksa yabancı SEO firmalarıyla mı çalışmalı ya da kendim mi SEO yapmalıyım ?

Yabancı Sitelere SEO çalışması nasıl yapılmalıdır ? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 5 Aralık 2014, 15:00

  Merhaba Salih Bey,

  İngilizce odaklı bir siteye SEO çalışması yapmak belirttiğiniz gibi Türkçe sayfalara göre çok daha zorlu bir süreçtir. İlk etapta çalışmak istediğiniz sektörünüzü iyi tanımanız gerekiyor. Tam olarak istediklerinizi profesyonel bir SEO firmasına aktarabilirseniz eminim çok iyi bir başarı sağlanacaktır. Site Amerika ve Kanada bölgesine hitap edileceğinden dolayı hem site içi SEO hemde site dışı SEO çalışmaları gerçekleştirirken global bir çalışma yöntemi uygulanmalıdır. Bu bölgelere ait backlinkler ve içerikler türetilerek başarı sağlanabilir.

  Alacağınız domain kesinlikle çalışacağınız ülkelere göre dil desteği sunmanız gerekiyor. Sitenizin daha hızlı ilerleyebilmesi için aynı sektörden birkaç adet paravan blog oluşturarak ana sitenizi destekleyebilirsiniz, bunun yanı sıra yabancı blog ve forumlardan bağlantılar alabilirsiniz. Tabi ki sosyal medyayı asla unutmuyoruz.

Yabancı Sitelere SEO çalışması nasıl yapılmalıdır ? Sorusunu Cevapla

Yabancı Sitelere SEO çalışması nasıl yapılmalıdır ? ile Benzer SEO Yazıları