SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

WordPress Tüm Yazılara Nofollow Eklemek Zararlı mı?

0
Can
Can
Diğer SEO 4 sene önce 555 Görüntülenme

Merhabalar; tekrar değerli bilgilerinizden yararlanmak istiyorum.

WordPress Yoast SEO kullanıyorum ve yazı yazarken gelişmiş ayarlarda “Meta Robotları izleyin > İzleme (nofollow)” yapıyorum.

Fakat eski yazılarımda da çok sayıda link çıkışı olduğu için ve bunun zararlı olduğu düşüncesiyle eklenti ile tüm yazılara ekledim.

Tüm yazılarda index,nofollow eklemenin herhangi bir zararı var mıdır?

WordPress Tüm Yazılara Nofollow Eklemek Zararlı mı? için Yanıtlar

 • Roman Adamita
  0
  Roman Adamita 7 Eylül 2015, 11:16

  Merhabalar Can Bey;

  Link çıkışı yaptığınız siteler Google’ın gözünde değerli değilse ve yazılarınız güncelliğini yitirdiyse nofollow yapabilirsiniz. Nofollow yaptığınız taktirde Google ve diğer arama motorları artık o yazıyı öneme almayacaktır ve herhangi bir etkisi kalmayacaktır.

  Link çıkışı yaptığınız siteler eğer vikipedi gibi önemli kaynaklar varsa nofollow yapmayın. Zarar gelmez, aksine Google bu tür kaynaklara yer verdiğiniz için sitenizi daha fazla önemseyecektir. Kısacası yararlı olan tüm kaynakları eklemeniz sitenize hiçbir şekilde zarar getirmeyecektir. Ayrıca şunu belirtmekte fayda var, site içi linkleme yapmanız da SEO açısından yararlıdır. Örneğin daha önce yazdığınız bir yazı hakkında bilgi veriyorsanız bir kelime üzerinde link vermeniz ya da direk url’yi paylaşarak o yazıyı daha çok güçlendirmesine yol açabilirsiniz.

Cevapla

WordPress Tüm Yazılara Nofollow Eklemek Zararlı mı? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla