SEO Hocası'na Sor

WordPress Fotograflara Altyazı – Alternatif Metin – Tanım Bilgisi Ekleme

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Resimleri Optimize Etme 6 sene önce 1877 Görüntülenme

Merhabalar WordPress’te Yüklediğimiz Bir Fotografa Tanım Bilgisi, Alternatif Metin, Altyazı Bilgisi Eklemenin Bir Zararı, Yoksa Bir Yararı VARMIDIR?

WordPress Fotograflara Altyazı – Alternatif Metin – Tanım Bilgisi Ekleme için Yanıtlar

 • admin
  Admin 1 Aralık 2014, 08:47

  Merhabalar,

  Öncelikle soruda sormuş olduğunuz birimlerden bahsedelim. Fotoğraflara eklenen tanım bilgisi, alternatif ve alt yazı bilgileri resmin kendi adını ve biçimini oluşturan, anlayabileceğiniz ve açıklama gerektiren içeriklerde kullanılan özel stillerdir.

  Bu stillerden en çok bilineni ve kullanılması gerekeni “Alternatif Metin” alanıdır. Burada resmin içeriğini anlatan etiketi kullanmalısınız (Ör. Bir marka aracı için; Volkswagen Polo). Altyazı bilgisi ise görsel sayfa içerisine ekleniyorsa (Öne çıkan görsel vs. değilse) o görselin altına kullanıcıların anlayabileceği içerikler yada açıklamalar girebilirsiniz (Ör. Volkswagen Polo marka aracın bu yılki model tasarımı).

  Resim açıklamasını resmi tarif eden bir açıklama yazısı şeklinde düşünmeliyiz. Düşünün ki, sitenizin görme engelli bir kişi ziyaret ederek metinleri sesli okuma özelliği olan bir teknoloji kullanarak takip ediyor, bu durumda o resmi de yazılı bir şekilde açıklayacak metinleri girmeniz aydınlatıcı olacaktır. Bu düşünce yapısıyla hareket size en faydalı resim açıklamalarını ve bilgilendirmelerini girmenizi sağlayacaktır.

  Bu tür içerikler hem Google için hemde ziyaretçiler için faydalı bir durumdur ve kullanılmasını (Alternatif metin kesinlikle kullanılmalıdır) önermekteyiz.

Cevapla

WordPress Fotograflara Altyazı – Alternatif Metin – Tanım Bilgisi Ekleme Sorusunu Cevapla

WordPress Fotograflara Altyazı – Alternatif Metin – Tanım Bilgisi Ekleme ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla