Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1107 Görüntülenme

Güncel olmayan eklentiler ve WordPress, site hızına veya diğer faktörlere karşı olumsuz etki eder mi?

 • 1
 • 1
 • WordPress Eklentileri SEO'yu Etkiler Mi? için Yanıtlar

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   28 Mayıs 2021, 17:19

   1

   WordPress eklentileri birçok site sahibine çok fazla kolaylık sağlıyor. Fakat çok fazla ve optimize edilmemiş eklenti kullanmak SEO açısından oldukça önemli olan site hızını da olumsuz yönde etkileyebilir. Sitenizin hızlı kalması için Cache ve sıkıştırma eklentilerini, SEO için de yayınlanmış bilindik ve kendini kanıtlamış eklentileri kullanabilirsiniz. Fakat aynı problemi çözen iki eklentiyi de sitenizde barındırmak gereksiz olacağından eklentilerinizi kontrol edebilir ve fazla veya güncel olmayan eklentileri kaldırabilirsiniz.

   SEO Hocası
   Seo Hocası

   26 Mart 2020, 18:21

   1

   Sitenizin hızı, Google'ın ve kullanıcıların en çok önem verdiği konulardan biridir.

   Web sitelerinin açılış hızının 2010 yılından itibaren önem derecesi yüksek olan konulardan biri olduğu konuyla ilgili olan kişiler tarafından bilinmekte. Fakat Google’ın 17 Ocak 2018’de yayınlamış olduğu son bilgilendirme yazısında da bahsedildiği üzere, mobil ve masaüstü öncelikli indeksleme sürecinde mobil site hızı Temmuz 2018’den itibaren bir sıralama faktörü olarak karşımıza çıkmaya başladı.

   Sitemizdeki hız problemleri başlıca görsellerin optimize edilmemesi, kullanılmayan JavaScript ve CSS'lerin kaldırılmaması, tarayıcı önbellekleme özelliğinden faydalanılmaması gibi konulardan dolayı kaynaklanmakta. Sorunuza cevap olarak da güncel olmayan eklentileri de sitenizin yavaşlama sebebine dahil edebiliriz.

   Özetleyecek olursak, sağlıklı bir site hızına erişebilmek için yukarıdaki nedenlere dikkat edilmelidir.

  Cevapla

  WordPress Eklentileri SEO'yu Etkiler Mi? Sorusunu Cevapla